21 травня 2022 20:50
4

Збірна проти "Динамо". Нового скандалу не уникнути

Рішення головного тренера національної збірної України Олександра Петракова відрахувати з команди Артема Бєсєдіна, Дениса Гармаша та Віталія Буяльського може спричинити новий скандал із київським "Динамо".


Безумовно, наставник приймає остаточне рішення та відповідає за результат. Проте саме він вимагав місяць тому, щоб футболісти столичного клубу з'явилися на збір вчасно, а тепер виганяє частину з них після двох тижнів підготовки.


Водночас сам Петраков визнає, що календар у червні буде дуже насичений. Тому потрібна ротація. І повертає в клуб одних із лідерів "Динамо".


Попередній конфлікт між сторонами виник після оголошення складу та термінів проведення збору. У "Динамо" не хотіли відпускати футболістів на початку травня, бо мали в планах кілька благодійних матчів.


Петраков поставив ультиматум, що може в підсумку й обійтися без "динамівців". А Мирон Маркевич обізвав братів Суркісів українофобами за відмову відпускати гравців до розташування національної команди.


Зрештою, сторони пішли на поступки одна одній. Футболісти "Динамо" прибули до збірної 5 травня. Мірча Луческу відпустив підопічних одразу після товариського поєдинку в Швейцарії проти "Базеля".

Після історії з Буяльським, Бєсєдіним і Гармашем "Динамо" навряд чи коли-небудь піде на поступки Українській асоціації футболу та збірним України. Швидше за все, клуб займе принципову позицію, враховуючи дії Петракова.

Відмова від Артема Бєсєдіна виглядає дивно бодай тому, що в команді залишилося три нападники, проте чотири воротарі. Андрій Лунін приєднається до Георгія Бущана, Андрія П'ятова та Дмитра Різника після фіналу Ліги чемпіонів. Знову ж таки, за насиченого графіку кожен із форвардів може отримати ушкодження.


Так, Бєсєдін ще не набрав своєї оптимальної форми. Однак не в найкращій готовності й Артем Довбик. А Данило Сікан занадто молодий, щоб стати повноцінним лідером. Залишається лише Роман Яремчук, котрий і буде, очевидно, основним у всіх майбутніх поєдинках.


Дениса Гармаша, до речі, повернув до національної збірної саме Петраков. Півзахисник навіть забив у товариському матчі "Рієці", та все ж отримав відмову від наставника. Олександр Васильович особисто говорив, що не розраховує на Гармаша як на гравця нападу. А в центрі поля, на думку тренера, є сильніші за Дениса виконавці.

Більше всього запитань викликає відмова від Віталія Буяльського - лідера київського "Динамо", який забив дев'ять голів в осінній частині прем'єр-ліги. Більше лише у Віктора Циганкова - 11 точних ударів.


Одного з лідерів нинішнього "Динамо" не бачив у своїй команді Андрій Шевченко. Не бачить й Олександр Петраков. Попередній наставник довго ігнорував Віталія, та все ж почав викликати його до команди. Нинішній тренер також не знаходить місця Буяльському на футбольному полі. Ба більше, не хоче навіть мати такого виконавця в запасі, щоб у певний момент підсилити гру або здивувати суперника.

У ЗМІ вже ширяться чутки, що "динамівці" були дуже розчаровані рішенням наставника національної команди.

Віталій Буяльський провів на національну збірну України дев'ять матчів, Артем Бєсєдін - 19, забив два голи, а Денис Гармаш - 31, також забив двічі.

Автор: Ярослав Твардовський

Скандалить перед вирішальними матчами , можуть тільки нерозумні або вороги . Пєтраков прийняв вірне рішення по Бєсєдіну і Гармашу , нажаль на сьогодні це не рівень збірної , щодо Буяльського мабуть не бачить в своїх ігрових схемах. ІМХО
Це нормальний дитячий тренер - і все … а вони усі трохи самодури і звісно геніальні …
У Петракова на заміну нападникам вийдуть сам Павелко і Протасов.
Коли Петракова призначали, я не розумів, за що деякі спеціалісти "набирали" на нього. Все ж таки "золото" світової першості взяв. А тепер бачу - він дурнуватий.