25 жовтня 2021 23:30
2

Повернення блудного Кума: Денис Гармаш знову в збірній, чотири роки потому

Чутки про те, що Денис Гармаш буде викликаний у збірну України на вирішальний матч відбору чемпіонату світу 2022 року проти Боснії та Герцеговини, почали розходитися ще кілька днів тому. Та все ж хотілося дочекатися офіційної інформації з табору національної команди.

І от у понеділок після обіду виконувач обов’язки головного тренера збірної Олександр Петраков оприлюднив список гравців, на яких розраховує у вирішальному поєдинку групового відбірного турніру, а також у товариській зустрічі з Болгарією. Серед викликаних значиться і прізвище 31-го річного динамівця.

Повернення чотири роки потому

Це непересічна подія для Гармаша, адже востаннє у таборі національної команди він перебував більше чотирьох років тому – у жовтні 2017-го.

Після провального виступу на ЄВРО-2016 тодішній новий керманич команди Андрій Шевченко спочатку не розраховував на Дениса, проте футболіст ударно проводив календарний 2017-й рік, тому на вирішальні двобої кваліфікації ЧС-2018 отримав виклик.

Гармаш вийшов у стартовому складі і проти Косова, і проти Хорватії. І якщо у першій зустрічі все було добре (перемога 2:0), і Денис відіграв від свистка до свистка, то з хорватами все пішло не так, як хотілося, тому динамівець пішов з поля у середині другого тайму.

Відтоді Кума, як називають Гармаша партнери по команді, у національній команді бачити не доводилося. Футболіст у цей час не був основним виконавцем «Динамо» і навіть з’їздив в оренду в турецький «Різеспор».

Мало хто вірив у Дениса після його повернення з оренди. Та не новий наставник – Мірча Луческу. Румунський фахівець почекав, поки його підопічний набере форму, після чого почав довіряти йому місце у складі. А у нинішньому сезоні, несподівано для всіх, тренер почав випускати гравця на вістрі атаки, а не в півзахисті.

При цьому не скажеш, що такий крок хибний, бо Гармаш в осінній частині чемпіонату забив уже 6 голів! Тому запитання, чи заслужено Денис отримав виклик у збірну, носить, радше, риторичний характер. На вирішальний матч Олександру Петракову потрібно збирати всіх кращих, а динамівець наразі один з кращих у вітчизняному чемпіонаті. Крапка.

Виступи у збірній

Денис дебютував у національній команді у жовтні 2011 року. Що цікаво, у товариському матчі з Болгарією (3:0). Нагадаємо, що саме з болгарами (і знову у контрольному спарингу) «синьо-жовті» зіграють перед Боснією та Герцеговиною. Отаке цікаве співпадіння.

До слова, Гармаш – чемпіон Європи 2009 року серед юніорів. На тому тріумфальному турнірі уродженець Луганської області забив три голи. Також він брав участь у молодіжному чемпіонаті Європи-2011. Ну, і не варто забувати, що Денис – учасник двох дорослих чемпіонатів Європи – ЄВРО-2012 і ЄВРО-2016.

Всього на даний момент у футболці збірної України Гармаш провів 30 поєдинків. У них він записав собі в актив два голи та дві результативні передачі.

Польща – 3:1 (відбір ЧС-2014)

Асистував Андрію Ярмоленку вже на 2-й хвилині, коли Україна повела у рахунку.

Камерун – 0:0 (товариський)

Чорногорія – 4:0 (відбір ЧС-2014)

На 51-й хвилині вдало зіграв на добиванні після удару Андрія Ярмоленка і вивів Україну вперед.

2014 рік

США – 2:0 (товариський)

На 12-й хвилині вийшов віч-на-віч з воротарем, але не переграв того, але м’яч відскочив знову до Дениса, і він віддав під удар Андрію Ярмоленку, який відкрив рахунок.

Нігер – 2:1 (товариський)

2015 рік

Іспанія – 0:1 (відбір ЄВРО-2016)

Латвія – 1:1 (товариський)

Грузія – 2:1 (товариський)

Люксембург – 3:0 (відбір ЄВРО-2016)

На 57-й хвилині зробив рахунок 2:0, головою переправивши м’яч у ворота після передачі В’ячеслава Шевчука.

Хорватія – 0:2 (відбір ЧС-2018)

Отже, у листопаді 2021 року Гармаш може розміняти четвертий десяток матчів у футболці збірної. А ми можемо тільки побажати йому вдало повернутися у національну команду та допомогти їй здобути потрібний результат у Боснії та продовжити боротьбу за путівку на ЧС-2022.

Чесно кажучи, думав що Денси вже збитий льотчик.