19 березня 2023 14:30
9

Блогер: "Нинішня проблема ширша за одне прізвище, навіть, якщо це прізвище Буяльський. Команда не розуміє, що їй робити з м’ячем"

Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі проаналізував матч 18-го туру УПЛ "Динамо" - "Зоря".


Динамо 0:1 Зоря


xG графік


Історія має звичку ходити колами: динамівська ходить дуже швидко. Намагаюся осягнути чому публіка не здатна зпівставити їх бажання бачити на чолі Динамо Максимова, Пєтракова, Вернидуба чи Мороза (або іншого дефолтного фізрука) та можливості цих спеціалістів, які аж ніяк не поєднуються з ігровими завданнями, що доведеться вирішувати...


Напевно сам роблю недостатньо, якщо навіть мої читачі не розуміють, що кохають Вернидуба за його фірмовий стиль бий-біжи, а в Динамо він НЕ ЗМОЖЕ в нього грати, бо суперники стоятимуть в 10 рил у власному штрафному. І відповіді на це у Вернидуба, нажаль, немає. Ті найпалкіші з вас, що зараз на нього надрочуєте, першими ж почнете його клясти після n-их 0:0 з черговим колгоспом: вже проходили із Пєтраковим на чолі збірної...


Он уже і чорти голови попіднімали: Хацкєвіч «самолічно» розповідає, як він із молоддю вирішував задачі в єврокубках. В голос! Забуваючи, що ту молодь йому виховали іспанці та Ребров, як ініціатор процесу! Це він так натякає, що дід лох? А хто, Сашенька, діду дітей готував? Іспанці та Ребров чи...сам знаєш відповідь?!


Нинішня проблема ширша за одне прізвище, навіть, якщо це прізвище Буяльський. Команда не розуміє, що їй робити з м’ячем. Дід ніколи не був чарівником, він ахуєнний HR, що зібрав адекватний склад з того, що було (а було): Ілля, Шапа, Сидорчук, Миколенко, Циганков, Кенді, Де Пена.


А цієї зими ми зрозуміли, що дійсно тренувати він вже не вивозить, що його постулат «гравці мають робити різницю» більше не працює. Бо з усього списку із Зорею грав лише Сидорчук. Дід наївно вважає, що нинішні гравці робитимуть усе самі ось так з ніхуя, а він трішки підрихтує захист Дячуком та й по всьому. А ніфіга, це так вже не працює, бо кваліфікація гравців, які прийшли на зміну вказаним вище виконавцям...нижча. Вони не вивозять «робити різницю», бо не робили її ніколи в той спосіб, яким зараз повинні! Навчати більшість з них вже запізно. Вони можливо й отримували ігрову практику в колгоспах, але не розуміння гри для вирішення серйозних «не колгоспних» завдань...


Проста математика:


⁃ в першому таймі Динамо не завдало жодного удару


⁃ усі 11 відбулися в другому, але вони неймовірно беспонтові


Про яку якість пасової гри з 80.54% точності передач можна говорити? Динамо встановлює в третьому турі поспіль антирекорд за антирекордом в різних аспектах дистрибуції.


Гра стає ще примітивнішою - 118 втрат. А результат все одно не приходить. Це вже реальний рівень команд для боротьби за 4-5 місця, тож Динамо зараз там, де і має бути. Отож, топ-4 за втратами:


⁃ лівий фулбек Вівчаренко (15)


⁃ Гармаш (13)


⁃ правий фулбек Тимчик (13)


⁃ центральний захисник Дячук (12)


Як можна будувати якісні позиційні атаки, якщо задня лінія так часто втрачає м’яч? Та майже ніяк.


В топ-5 за втратами в центрі поля одразу 4 захисника (найбільше в Дячука 6) та Ванат (5 втрат).


Тож Динамо і ми з вами повернулися до відправної точки: туди, звідки почали цей шлях три роки тому.

Тепер перед ІМС два шляхи:


⁃ легкий (звільнити діда та поставити рандомного фізрука, яких в нас до усрачки, як клікерів у TLoU)


⁃ важкий (зателефонувати Реброву/Шевченку та попросити контакти іспанців/італійців, які могли б почати працювати з академічними групами Динамо, які зараз за кордоном, щоб врятувати бодай те, що вже є)


xG графік матчу 18-го туру УПЛ Динамо v Зоря (0:1)