23 жовтня 2025 14:05
1

"Динамо" потрапило до топу найкращих академій світу 2025 року за версією CIES

Як і щороку, Футбольна обсерваторія CIES визначила клуби, які тренували гравців, що наразі виступають у 49 лігах світу, щоб скласти рейтинг клубів із найкращими академіями. У 518-му щотижневому випуску представлено топ-100 клубів за індексом підготовки, який враховує кількість підготовлених гравців, рівень клубів, у яких вони грали минулого року, та офіційний ігровий час, проведений у той же період.


Як і минулого року, на першому місці знаходиться "Бенфіка" з 93 підготовленими гравцями, які виступають у 49 проаналізованих лігах, середнім рівнем клубів 0,81 та 2 582 хвилинами, проведеними в офіційних матчах протягом останнього року. "Барселона" (76 гравців, середній рівень клубу 0,87 та 2 773 хвилини) і "Рівер Плейт" (97 гравців, середній рівень 0,81 та 2 305 хвилин) завершують подіум клубів із найкращими академіями.


Топ-10 також включає ще один португальський клуб ("Спортінг"), ще один іспанський ("Реал Мадрид"), два інші аргентинські клуби ("Бока Хуніорс" та "Велес Сарсфілд"), а також "Аякс" із Нідерландів, "Динамо Загреб" з Хорватії та "Дефенсор" з Уругваю. У топ-100 представлено щонайменше по одному клубу з тридцяти країн, причому найбільше клубів представлені з Аргентини (15 клубів) та Бразилії (11 клубів).


Доволі високо — на 13-й позиції розташувалося київське "Динамо". Клуб підготував 63 гравців, які в середньому провели за останній рік 2 485 хвилин. Клуб отримав індекс 70,3.

Донецький "Шахтар" також потрапив до цього рейтингу, розташувавшись на 42-й позиції. Клуб підготував 60 гравців, які в середньому провели 2 078 хвилин за останній рік. Клуб отримав індекс 53,1.

Примітка: клуби підготовки визначаються як ті перші команди, у яких футболісти грали щонайменше три роки між сезонами свого 15-го та 21-го року (включно).


Слава здобута Лобановським і Ко досі працює на команду. З всіма нашими проблемами талановиті хлопці зі всієї країни досі до нас хочуть йти.