2 червня 2023 19:35
2

Лукашенко заявив, що "треба було вирішити українське питання у 2014-15 і це їхня єдина помилка"

Білоруський диктатор Александр Лукашенко заявив, що Росії й Білорусі слід було "вирішити питання" України у 2014-2015 роках, коли в неї "не було ні армії, ні готовності".


Як пише "Європейська правда" з посиланням на БелТА, таке Лукашенко мовив на засіданні засідання Ради керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД.

Самопроголошений президент Білорусі заявив, що "абсолютно згоден" із Владіміром Путіним у тому, що "не ми починали" війну в Україні, а вона взагалі "почалася задовго до 2014 року".

"Ми бачили все, що тут відбувалося: той "коричневий" переворот, який стався, і до чого Україну підводять. Бачили, хто був в авангарді", – сказав він, звинувативши українську владу в тому, що вона не забезпечила мирне співжиття людей.

За словами Лукашенка, якби повномасштабна війна не почалась трохи більш як рік тому, це б почалося завтра, але в гірших умовах для Росії та Білорусі.

"Усе до цього йшло. Єдина, напевно, наша помилка, що ми не розв'язали це питання у 2014-2015 роках, коли не було ні армії в України, ні готовності... Усі хотіли мирно якось урегулювати. А вони за цей час створювали боєздатні збройні сили", – зазначив він.

Самопроголошений президент Білорусі не вперше вдається до відверто антиукраїнських заяв та дій. Ще у липні минулого року Лукашенко заявив, що він де-факто й так визнав утворення "ЛНР" і "ДНР", а також анексію Криму Росією, і в разі необхідності видасть відповідний указ. А восени минулого року також була підписана угода про співпрацю між Мінськом та Севастополем.


Навесні 2023-го після зустрічі Лукашенка з донецьким гауляйтером Денисом Пушиліним Україна відкликала посла Ігоря Кизима для консультацій.
Клятий Порох! Все обісрав хуйлу і пюреру, протягнувши своі "мінські угоди". Страшно уявити, щоб зараз було з Україною, якби одразу після Януковича мудрий український "нарід" обрав "боневтіка".
ну так, тут ви жостко про*бались, в 2014 можна було і дійсно Київ за три дні взяти, а тепер сосунки готуйтесь до Гааги, розпаду підерації та страшної і мученецької старості - козли