23 вересня 2021 22:59
1

Блогер: "Ось і Шапа не стрибав на суперників як зазвичай. Більше задкував і перекривав лінії передач..."

Блогер Михайло Смоловий продовжує аналізувати матч за Суперкубок України "Шахтар" - "Динамо" (3:0).

- Єдиноборство

З боротьбою ситуація суперечлива. За підсумками матчу ми поступилися: 74 на 68.

Але якщо дивитися контрольні позначки, то програли її ми вже в кінці матчу, коли все стало зрозуміло:

- станом на 30' хвилину ми вели 24:18 (+6)
- станом на 60' хвилину ми вели 51:39 (+12)
- в останні 32' хвилини злилися під чисту 17:35 (-18) і програли

Тому неоднозначно. 0:3, і вже зрозуміло, що не дістанемо ще при 0: 1.

Самої боротьби менше середнього на ~28 єдиноборств. У нас володіння на 18.10% менше звичного, але єдиноборств в захисті всього на 4.2 більше норми. Непорівнянно.

Динамо може собі дозволити кидатися на колгоспи, з Шахтарем обмежувалися перекриттям: переміщалися в ритм переміщення м'яча і суперника, закриваючи найбільш перспективні пасові лінії. У Шахтаря за матч тільки 9 глибоких передач / навісів в 20 метрову зону від воріт Бойка, у нас - 12.

Ми досить сильно стояли в позиционке. Не без помарок, але до того, як у них впав флюк - тільки 3 глибокі передачі/навісу. Стало бути лише тричі за 30 хвилин явно позіхнули у власній 20-метрівці.

Після подвигу масштабу легендарності Матросова проти Бенфіки-здувся Шапаренко. Ні, він став кращим у нас по точності передач (96%), але залишився без своїх фірмових забігів і всього з 4 дуелями в обороні. Всі 4 єдиноборства Шапаренко програв...

За такою "грі на уповільнення" непогано вписувався капітан: він цілком собі встигав (менша площа прикриття), вигравши 6 з 8 дуелей в обороні (75%).

Поступилися ми і у відборах / підборах: 48: 56. У нас їх на 20 (!) менше середнього в цьому сезоні (68.6).

Але знову говоримо: Динамо не форсувало цей момент.

У перші 30' хвилин матчу у Шахтаря тільки 1 відбір/підбір в нашій першій третині (в зоні 14), якщо точніше. Ще два на кордоні другої і першої. Ми ж насичували третину тілами і забрали там 7 акцентованих відборів/підбирань (ще 3 на межі двох зон, 14-й зоні у нас 3 підбирання).

Тому говоримо: більшу частину цих дій ми провтикали усвідомлено. Динамо не виходило великою групою підбирати, наприклад « "другий м'яч" після виносів Бойка або передач задньої лінії. Звідси тільки 4 за 30 стартових хвилин у другій і третій зонах.

Ось і Шапа не "стрибав" на суперників, як зазвичай. Більше задкував і перекривав лінії передач.

Динамо цілком могло вистояти при таких налаштуваннях до клатча. Як воно могло бути ми зможемо дізнатися вже через тур в УПЛ.