2 серпня 2026 19:54

Британський журналіст: "Тутєров може отримати шанс в основній команді "Сандерленда" цього сезону"

Британський журналіст Бен Тіркелл на фанатському ресурсі "Сандерленда" A love supreme оцінив перспективи українського гравця Тимура Тутєрова.


"Провівши другу половину минулого сезону в оренді в "Ексетер Сіті", Тимур Тутєров у суботу вийшов у стартовому складі в Йорку, забивши чудовий гол, і тепер був винагороджений новим контрактом з клубом. Тож питання в тому, чи зіграє Тимур якусь роль цього сезону?


В останні кілька сезонів клуб отримав велику похвалу за підхід, який він застосував до молодих гравців, надаючи їм платформу для демонстрації свого таланту на рівні основної команди. Однак, окрім Кріса Рігга та Томмі Вотсона, жоден з наших справжніх випускників академії, здається, не звернув на них уваги. Гаррісон Джонс провів кілька ігор, інші гравці також грали на лаві запасних, але особливо в останні два роки нікому не дали шансу грати регулярно.

Це цілком може бути пов'язано з тим, що вони просто не були достатньо хорошими для такого рівня, і це нормально, але для клубу, який пишається своєю академією першої категорії, йому бракувало проривного таланту в останні кілька сезонів. Однак, можливо, це ось-ось зміниться, адже Тимур Тутєров скористався присутністю гравців на чемпіонаті світу та розпочав гру на стадіоні LNER цими вихідними. Він вразив голом і виглядав дуже прямолінійно – саме такого менталітету нам останнім часом бракувало на фланзі. Я ні в якому разі не кажу, що Тимур поставив собі за мету стати нашим першим лівим вінгером, але в сезоні, коли ми можемо зіграти близько 50-ти ігор, якщо добре виступимо в Європі та у національних кубках, він може бути гравцем, який отримає кілька можливостей.

Його привезли до клубу у 2023 році з українського "Колоса", і з того часу він виступає у складі команди U-21. Після солідної передсезонної підготовки минулого року, а також гарного старту у другій Прем'єр-лізі, клуб першої ліги "Ексетер Сіті" запросив його, щоб допомогти боротися з вильотом.

Він забив два голи у своїх перших двох іграх і миттєво став хітом у Девоні, але його в основному використовували як опорного запасного гравця, розпочавши лише сім із 17-ти матчів у старті, забивши три голи та зробивши одну результативну передачу. "Ексетер" вилетів, і Тутєрова в цьому не можна звинувачувати.

Раніше влітку були припущення, що його можуть перевести, але, схоже, він вразив потрібних людей, і отримав новий контракт, а заява Флорана Гізолфі свідчить про те, що Тимур цілком може мати майбутнє на старшому рівні.

Він може отримати свій шанс у Лізі Європи, оскільки Ле Брі потрібно буде впоратися з навантаженням своєї команди.

Хоча це була лише передсезонна гра, його виступ у суботу був позитивним, і завжди приємно бачити, як хлопці, які пройшли академію, отримують шанс потрапити до основного складу. Побачимо, яку роль він гратиме в майбутньому, але продовження контракту показує, що клуб бачить в українці щось таке, з чим варто продовжувати співпрацю", - пише Тіркелл.


Фото - ФК "Сандерленд"