29 квітня 2026 21:52
1

Існує варіант, за якого "Динамо" отримає на одного суперника у кваліфікації Ліги Європи менше

У фіналі Кубка України 20-го травня зіграють "Динамо" та "Чернігів". Переможець цього матчу у сезоні 2026/27 отримає право зіграти у Лізі Європи. Базовий етап старту – перший кваліфікаційний раунд, але існує варіант, за якого переможець Кубка України стартуватиме з другого кваліфікаційного раунду.


Це відбудеться, якщо "Астон Вілла" виграє Лігу Європи і фінішує у зоні Ліги Європи або Ліги чемпіонів у чемпіонаті Англії, а "Атлетико" виграє Лігу чемпіонів і фінішує у зоні Ліги Європи в чемпіонаті Іспанії.

Такий розвиток подій зумовить ребаланс, за якого переможців Кубка (або віце-чемпіонів) Асоціацій з 17-го по 24-те місця таблиці коефіцієнтів включно переведуть на старт з першого кваліфікаційного раунду Ліги Європи у другий.

Це зіграє на руку і "Чернігову", якщо він виграє фінал Кубка України і буде представляти її у Лізі Європи.

Такий сценарій завадить "Шахтареві" у випадку чемпіонства в УПЛ претендувати на ребаланс й основний етап Ліги чемпіонів 2026/26 (або перехід з другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів у четвертий). Бо такий ребаланс бути можливий лише за умови, що поточну Лігу чемпіонів виграє команди з зони Ліги чемпіонів своєї внутрішньої першості.

За прогнозами у України буде одна команда на груповій стадії, Динамо не проходить навіть кваліфікацію в ЛК.