8 січня 2026 12:28
Дівчині з Криму вдалося виїхати на вільну територію України через три країни. Тепер вона чекає документи, щоб піти на службу
20-річна Поліна роками готувала втечу з окупованого росіянами Криму.
Їй вдалося виїхати на вільну територію України через три країни. В Казахстані Поліна попросила політичного притулку, потім їй допомогли волонтери і зараз у Києві дівчина чекає на українські документи, щоб піти на військову службу.
Живучи в окупації, вона вчила українську мову і зберегла любов до України. Поліна народилась у Севастополі, жила в Ялті, Керчі і Сімферополі. Коли прийшли окупанти, дівчинці було 9 років.
"Коли росіяни окупували Крим, я була дитиною, але мені навіть тоді це не подобалось, бо там були чужі прапори, і я думала: чому чужі прапори? Я дуже люблю говорити українською мовою. Я слухала пісні українські, співала українською, фільми дивилась, книги читала, мені дуже подобається поезія, тож я читала багато віршів.
З дитинства є таке відчуття, що є дім, що є підходяще тобі по духу суспільство. Ми всі вільнолюбні. Я думаю, що не до кінця українка, бо в тих, хто довго були в окупації, трішечки більше промиті мізки, ми ще чогось боїмося, ми більше закриті і т.д., тобто на нас дається взнаки ця російська культура. А люди, які тут, це реально сильний і сміливий народ, частиною якого хочеться стати.
Я хочу, щоб ми повернули все своє, аж до вкрадених картин. Зараз я буду освоюватись трішечки в Києві. Мені треба знайти роботу на найближчі місяці. Потім я хочу пройти курс зі стрільби, керування дроном, такмеду і потім хочу приєднатися до війська.
Тобто для мене питання одразу стояло так, що я молода, здорова, треба щось робити для України в цьому плані. А потім, коли війна закінчиться, якщо я це застану, робити щось для держави далі. Ну це все дуже великі плани, зараз у мене завдання пройти безпосередньо шлях до армії.
Яка мотивація? Я можу, і я вважаю, що якщо я можу, я повинна це робити. Я розумію, що на полі бою ми зараз вирішуємо більше, ніж будь-де.
Тут відчувається, що є війна, є втома, є страх. Але для мене України все одно є значно більш вільною, значно більше легкою і приємною країною для життя.
Я зрозуміла, що що б я не робила в Криму, воно буде недостатнє по своїй силі, по своїй корисності для України. Я вирішила, що я приїду сюди, вивчу, що мені треба, і робитиму все, щоб не відчувати провини, що я нічого не зробила з 2022 року", - зізналася Поліна.
Коментарі
Увійдіть в систему
або
Зареєструйтесь
