17 червня 2024 23:37
2

Юрій ВІРТ: "Рахунок 0:3 - несподіваний. Вважаю, що з тією грою, яку продемонструвала збірна України - він закономірний"

Головний тренер «Звягеля» Юрій Вірт в ексклюзивному коментарі Tribuna.com поділився враженнями від першого матчу збірної України на Євро-2024, у якому українці поступилися збірній Румунії (0:3).


- Які ваші враження від матчу?

- Негативні, звичайно. Були сподівання, що збірна України зможе перемогти команду Румунії. Можна сказати, що рахунок 3:0 - несподіваний, ми не на те розраховували, але я вважаю, що з тією грою, яку продемонструвала збірна України - він закономірний.

Я розумію, що зараз буде дуже багато критики футболістів, тренерського штабу. ЇЇ потрібно прийняти, проаналізувати, зробити правильні висновки й рухатися далі. Нічого страшного не сталося. Заслужена поразка збірної України, можна сказати, що команда вийшла непідготованою на цей матч.

- Як команда непідготована? Тактично, фізично?

- Я розумію, що є індивідуальні помилки футболістів. Плюс те, що я бачив, мабуть, багато було сказано їм, що команда сильніша індивідуально. Було багато написано, що ця збірна - одна з кращих збірних в історії України. Напевно футболісти це читали й хотіли лише завдяки класу перемогти збірну Румунії.

Ми бачимо, що сьогодні відіграє велику роль у футболі швидкість, а на тій швидкості, на якій працювала збірна України, неможливо було сьогодні обіграти збірну Румунії. Не було індивідуальної швидкості, команда довго пересувала м'яч, практично всі зони були закриті.

Те, що ми бачили по телевізору, а ми не все бачили, бо не показували, ми практично не створили гольових моментів, все було перекрито. Потрібно робити аналіз, бо на таких швидкостях нам важко, нам не вистачає креативних дій, особливо, коли збірна Румунії поставила такий масований захист, тому ми не створили гольові моменти, удари по воротах.

- Румунія підготувалася краще до матчу з нами?

- Як показала гра - так, однозначно. Можу сказати, що потрібно відзначити індивідуальні помилки. Ті голи, які ми пропустили, перші два голи - ми подарували. А потім, на куражі, Румунія забила 3 гол, гра закінчилась. Дуже багато індивідуальних помилок

- Лунін, це його помилки були критичними?

- Потрібно говорити те, що ми бачили. 2 голи, перший та другий - це воротарські голи. У першому м'ячі ми не знаємо, чи це була установка головного тренера, чи виходити через білд-ап, короткими передачами. Ми побачили втрату, нас відразу покарали за це. Потрібно грати надійніше, щоб не було таких помилок і пропущених голів.

Другий гол - це помилка Луніна. Він бачив удар, як видно з картинки, м'яч пройшов під руками - це явна помилка Луніна. 2 результативні помилки - це багато. На такому рівні важко відігруватися.

- Можливо скажете про когось ще?

- Ці помилки були явними. Вистачало помилок у захисті, браку. Можемо сказати, що самовпевненість зіграла свою роль, до гри ми були фаворитами, переможцями, а виявляється, що імена не грають - грають команди. Перемагає та команда, яка краще готова, яка менше помиляється на футбольному полі.

- Гру провалили як футболісти, так і тренерський штаб?

- Звичайно, вся команда на чолі з головним тренером. Ми не можемо критикувати лише тренера, або тренерський штаб. Всі зробили велику кількість помилок. Склад від тренера був прогнозований, всі віддавали нам перевагу. Психологічно були не готові до матчу. Мені здалося, що вони були самовпевнені. Не впевненими у собі, а самовпевненими, плюс індивідуальні помилки.

Команда разом прийме цю критику, вона повинна впоратися з цим, проаналізувати. Вважаю, що у матчі зі Словаччиною буде інший склад, - сказав Вірт.
Я, як колишній футболіст-любитель знаю, що грати після пива значно важче чим після горілки, ноги стають ватними...
І не буде баварського пива?