12 червня 2024 11:11

Юрій ГУРА: "Мені дуже сподобалися дії Циганкова, порадувала гра Шапаренка, Судакова"

Одним із найуважніших глядачів на службовій ложі стадіона «Зумбру» у Кишиневі під час товариського матчу Молдова – Україна (0:4) був український фахівець Юрій Гура. Нині він очолює провідний молдовський клуб «Шериф» (Тирасполь), тож приїхати до столиці Молдови з метою поспостерігати за заключною грою команди Сергія Реброва у процесі підготовки до Євро-2024 було почесною місією.


– Які враження від гри? – поцікавився кореспондент Sport.ua в українського тренера.

– Збірна України повністю домінувала в усіх компонентах. Наші хлопці не давали Молдові навіть зітхнути. Вони повністю контролювали м’яч, наполегливо йшли вперед, а суперник лише оборонявся. Мені дуже сподобались дії Циганкова, порадувала гра Шапаренка, Судакова, добре виглядав і Конопля. Він на своєму фланзі гарно «вмикався». У першому таймі добре проявив себе Яремчук: він і чіплявся за м’яч, і проявив себе гарно у підіграші, і першим голом відзначивсь. Молодець. Я думаю, що те, що Сергій Станіславович Ребров планує на стартову гру першості Європи з Румунією, можливо і втілилось у поєднанні гравців у сьогоднішньому складі збірної України. Можливо, так воно і буде. Адже у грі з чотирма захисниками синьо-жовті якраз і виглядають командою більш атакувального плану.


– Як гадаєте, чи міг вплинути на збірну Молдови швидкий гол?

– Взагалі-то так. Але коли ще до гри я розмовляв з Владом Бабогло, то він мені сказав, що молдовські збірники трохи втомились. Тим більше, що сьогодні у Кишиневі було дуже спекотно. Було таке відчуття, що наче задуха – на дощ. Гадаю, що супернику збірної України у зв’язку з цим було важкувато. Тим більше, що молдовани змушені були постійно грати в обороні. А це дуже важко, особливо коли ти не на м’ячі, а суперник майже всю гру з ним.


– Чи відомо, що за травма у Віталія Миколенка?

– Сподіваюсь, що вона не надто серйозна. Адже Миколенко – ключовий гравець збірної України. Він їй дуже потрібен у матчах чемпіонату Європи.


– Що скажете про атмосферу на стадіоні у толиці Молдови?

– Вона була супер! Особливо якщо врахувати, що я дуже давно не знаходився у подібній атмосфері через існуючі в Україні обмеження щодо кількості глядачів. У Кишиневі на стадіоні було багато людей, трибуни були майже вщерть заповнені. Перед матчем в обстановці урочистості хор виконав державні гімни України і Молдови. Було дуже і дуже приємно.


– Чи багато було українських вболівальників?

– Дуже багато. Всі вони були у синьо-жовтих кольорах, з прапорами та маленькими прапорцями. Українські вболівальники палко підтримували нашу збірну, було дуже вражаюче і зворушливо.


– Чого чекаєете від виступу України на Євро-2024?

– Про ту чи іншу ціль не буду говорити. Хочу лише одного: щоб наша національна команда виходила на поле, здобувала перемогу у кожному матчі і проходила у турнірі якомога далі. Буду з величезним інтересом стежити за всіма поєдинками збірної України на континентальній першості.