25 березня 2024 15:26

Олександр КАРАВАЄВ: "Дуже позитивний момент, що у збірній є гравці, які хочуть виходити і роблять результат із заміни"

Захисник «Динамо» та збірної України Олександр Караваєв прокоментував перемогу «жовто-синіх» у півфіналі плей-офф відбору Євро-2024 проти Боснії та Герцеговини (2:1).

- Після матчу з Боснією та Герцеговиною всі люди дуже радіють, що ми пройшли далі, але всі об'єднані ще однією думкою, що гра, м'яко кажучи, була дуже погана. Ти згоден?

- Так, ми вже розбирали цю гру. Щось пішло не так. Розібрали усі ці моменти, що десь не так діяли на футбольному полі. Всі ці помилки розібрали, щоб їх не повторювати.


Дуже позитивний момент, що є гравці, які хочуть виходити та роблять результат із заміни. Тому що бувають такі ігри, коли щось не йде, якийсь рикошет залітає – ти програєш. Дуже важливо мати гравців на заміні, які можуть вийти та дати результат.

- Буває нефарт у всіх, буває десь не виходить індивідуально у когось. Але тут перший наш момент – це 85 хвилин. Ви розуміли, що можна сказати?

– Більше не виконували настанови тренера. Навіть просто переміщення на полі десь не так, як від нас цього хотів тренерський штаб. Насамперед потрібно виконувати установку тренера, і щоб усі думали в одному напрямку.

Буває так, що якось концентрація втрачається і хтось побіг не на ту позицію, когось перекрив. Буває так, що ламається малюнок та структура гри.


Завжди має бути дисципліна на полі, що б не сталося. Оскільки суперник теж грає та відштовхується від тієї гри, яку ти показуєш. Вони можуть тобі перекрити всі зони, перекрити всіх гравців. Треба бути терплячим та відштовхуватися від свого плану на гру.


– Паралельно йшов матч Польща – Естонія. Естонія також грала у 5 захисників. Польща перекочувала просто без шансів. Як не крути, все одно якийсь рівень футболістів. Усі очікування на те, що Україна однозначно була фаворитом.

– Ми говорили перед грою, що завжди кажуть: «Україна – фаворит». Але зараз уже останні 2-3 роки всі помічають, що футбол більш-менш вирівнюється. 4 роки тому ми грали проти Люксембургу. Зараз вони грають у дуже якісний футбол, хоч країна дуже маленька, – сказав Караваєв.