1 грудня 2023 20:35

Орбан вважає, що переговори про вступ України в ЄС навіть не слід розпочинати. Мішель відреагував

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що переговори про вступ України до ЄС не відповідають інтересам Угорщини і тому не мають бути поставлені на порядок денний. Мішель відреагував.


Про це він сказав в інтерв'ю радіо Kossuth, пише Index.

"Є багато питань, на які ми не знаємо відповідей: Україна перебуває у стані війни, і її правова система працює інакше, ніж у мирній країні", - сказав Орбан і додав, що зараз неможливо дізнатися чисельність населення України, яке вони хочуть прийняти в ЄС.

За його словами, наразі також неможливо знати, скільки грошей доведеться витратити на розвиток України та звідки ці гроші візьмуться. Бо таким чином країни-члени ЄС можуть втратити ресурси.

На думку прем'єр-міністра, Європейський Союз має спочатку встановити стратегічне партнерство з Україною, але це відбудеться лише через багато років. На його думку, це наблизить Україну до спільноти.

"Ми дали українцям сто мільярдів євро, але якби ми використали їх на розвиток Європи, економіки були б у кращому стані. Ціни на комунальні послуги зараз зросли, безробіття вище", - додав він.

Президент Європейського Союзу заявив у п'ятницю, що ЄС вже має Угоду про асоціацію з Україною, коли його попросили прокоментувати заклик Угорщини підписати "стратегічне партнерство" з Києвом перед початком переговорів про членство в Євросоюзі. Про це інформує Reuters.

"У нас є угода про асоціацію з Україною, яка пропонує багато можливостей для тісної співпраці з Україною, - відповів на прохання прокоментувати висловлювання Орбана голова самітів ЄС - президент Європейської Ради Шарль Мішель. - У грудні ми проведемо глибокі дебати з 27 колегами, щоб оцінити, яке рішення ми приймемо".