22 вересня 2023 20:11

Глава МЗС Польщі Рау: "Віримо в перемогу України, але її шкідлива і образлива політика нешвидко забудеться"

Польська сторона вважає, що порівняння Польщі з Росією, які останніми днями з’явилися у заявах українських політиків, є вкрай образливими для польського суспільства.


Про це повідомив у твіттері (X) міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау, інформує Цензор.НЕТ.

"Вони (такі заяви. - Ред.) ведуть до глибокого переосмислення польської свідомості щодо України та українців, не лише колективно, але передусім індивідуально. У тих самих домівках, де ми спонтанно приймали українських біженців, за столиками, де слухали розповіді про їхню долю, сьогодні ми дивуємося, як можна в одному ряду згадувати поляків і росіян, які кривдять українців", - пише він.

Рау акцентує увагу, що Польща, як і Україна, протягом століть була жертвою російського імперіалізму, який намагався "підкорити нас, чи то в 1939 році в Польщі, чи в 2022 році в Україні, зґвалтуваннями, пограбуваннями, депортаціями та розстрілами".


"Допомога нашої влади Україні та українцям стала можливою завдяки розумінню співчуття та симпатії до України чи не кожної польської родини. Тому нинішня політика України є для нас не тільки шкідливою і болючою, а передусім образливою. Важко припустити, що це швидко забудеться. Тому це шкідливо для України. Разом ми багато втрачаємо від цього. Ми віримо в перемогу України. Ми не будемо стояти осторонь. Але ми не дозволимо торгувати нашими стосунками з Польщею в ім'я приватних статків і чужих інтересів, ворожих Польщі та Україні", - наголошує Рау.

Він також зазначив, що потрібна буде титанічна робота, щоб відновити довіру польського суспільства до доброї волі української влади.

Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС, попри наполягання урядів Польщі та Угорщини.


Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення блокувати імпорт української агропродукції в односторонньому порядку. Польське інфрмагентство РАР таож повідомило, що ці країни припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для вирішення цього питання.

У відповідь Україна подала вимоги про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною, відповідно до правил та процедур вирішення спорів в рамках Угоди про заснування Світової організації торгівлі (СОТ). Крім того, Україна попередила Польщу та Угорщину про запровадження обмежень на імпорт сільгосппродукції з цих країн.

21 вересня у Мінагрополітики заявили, що Україна та Польща домовилися знайти спільне рішення в питанні експорту зерна.