18 вересня 2023 22:15

Віктор Вацко – про ймовірне сприяння фонду "Рух у майбутнє" виїзду чоловіків за кордон: "Ніколи не цікавився нюансами цього, але зараз через цей кіпіш довелося. Питання вивчають сильні юристи"

Журналіст та коментатор Віктор Вацко прокоментував інформацію про те, що фонд допомоги «Рух у майбутнє», пов'язаний з засновником «Руха» Григорієм Козловським, сприяв виїзду чоловіків за кордон за системою «Шлях».


«Фонд не може з юридичної точки зору вивести людину за кордон. Фонд не має юридичних повноважень відкрити виїзд для людини. Фонд не має впливу на прийняття остаточного рішення. Це так, щоб ви просто розуміли. Фонд може подати заявку на розгляд виїзду волонтера за системою «Шлях». Далі, як мені пояснили, збирається спеціальна комісія при військовій обладміністрації, яка приймає ці документи, розглядає їх, вивчає все про людину.

Але і це ще не все, тому що потім ще є прикордонна служба, яка теж має погодити дану людину.

Я ніколи не цікавився виїздом за кордон та юридичними нюансами, пов'язаними з цим питанням. Зараз довелося, коли вийшов увесь цей кіпіш. Навіть у тій статті написані, що не можна виключати факту фальсифікації документів. І з того, що мені пояснили люди компетентні, був період під час становлення цієї дозвільної системи й було багато підроблених документів, підписів.

Я розмовляв з Олегом Шпуром, виконавчим директором фонду «Рух у майбутнє». Він є одним з двох підписантів. Це його відповідальність, він тримає це питання на контролі. Зараз зі сторони фонду це питання вивчають юристи. Юристи сильні, хороші, дуже хороші, тому я впевнений, що вони з цим розберуться.

Ви знаєте мою життєву позицію: якщо хтось порушує закон, він повинен нести покарання згідно із чинним законодавством. Ким би він не був», - заявив Вацко.