17 вересня 2023 12:44

Роман ГРИГОРЧУК: "Якщо "Чорноморець" виграє і всі люди визнають, що суддя помилився, я готовий переграти цей матч"

Головний тренер «Чорноморця» Роман Григорчук розповів, чому почав публічно говорити про проблеми з суддівством в українському футболі.


- Після вашого спічу про суддівство рівно третина вболівальників сказала, що «Чорноморець» системно вбивають судді. Близько 40% сказали, що це стандартна емоційна промова тренера, чия команда програла. Те, що ви зараз говорите про суддівство - що це означає?


- Це означає, що я так думаю. І мало того, я абсолютно впевнений… Помітьте, це ж не те, що я нова людина, яка кілька тижнів у чемпіонаті й робить якісь висновки - ні, це не так. Ми вже довго тут і ми працюємо, бачимо, що відбувається, і це вже наслідок усього того, що накопичилося.

Що саме. Перше - це відсутність будь-якого прогресу і прагнення до того прогресу з того всього, що ми бачимо і чуємо. Я ніколи не хочу виграти завдяки суддівській помилці. Я цього не хочу, реально!

Я розумію, що говорю якісь віртуальні речі… Якщо, наприклад, ми виграємо і всі люди визнають, що суддя помилився - я готовий переграти цей матч. Я вам говорю так.

Розумію, що це, напевно, неможливо, але настільки я хочу підкреслити ступінь - я абсолютно не хочу вигравти з допомогою чогось, окрім футболістів, моїх ідей та всього тренерського штабу і нашої роботи.

Я розумію, що суддівська робота непроста, це дуже серйозна професія. Ви подумайте, якою талановитою має бути людина, щоб оцінити всі ці ситуації, швиденько, вчасно. Зараз трохи допомагає ВАР - це теж добре.

Це все складно. Нехай ці люди отримують більше грошей. Наприклад, я висловився за те, щоб клуби (платити суддям - прим.) якісь додаткові кошти. Щоб це все було цивілізовано, відкрито і зрозуміло. Нехай суддя за гру отримує більшу суму, але так, щоб ми розуміли, що він судить те, що є на полі - все.

Нехай і буде якась помилка - без помилок, напевно, ніхто не обійдеться, але з цим можна миритись, коли ти бачиш, що це дійсно помилка. І ти розумієш, бо сам десь помиляєшся, футболісти помиляються, так.


Але аналізуючи все, що відбувається і знаючи не всіх, але багатьох суддів, я не вірю, що вони можуть судити так погано. І через те з’являються роздуми - можливо, арбітрами хтось маніпулює, дає їм якісь вказівки, ще щось, я не знаю.

Ми повинні розібратися з цим, бо бачимо по факту, що низький рівень суддівства. Причини - розбираємось. Ми не можемо просто допустити таку річ. Я хочу працювати і далі вчитися. Не дивлячись на те, що я вже не дуже молодий, я хочу вчитися.

А як вчитися, якщо я навіть не можу проаналізувати свою гру через те, що я розумію, яке було суддівство?, - відповів Григорчук.