3 червня 2023 16:21

Артем ФРАНКОВ: "Ударною кінцівкою чемпіонату команда Луческу – Шовковського продовжить вибачатися перед вболівальниками за сезон загалом"

Постійний експерт «Рейтингу Букмекерів», відомий журналіст і головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков підготував прогноз на матч української Прем’єр-ліги «Металіст 1925» – «Динамо» Київ.


Матч останнього туру чемпіонату України, тісно пов’язаний за змістом із низкою інших поєдинків, що проходять паралельно. Цей відбудеться, звичайно ж, не у Харкові, а навіть у Києві, але на НТК ім. Баннікова біля Будинку Футболу – аби хоч якось позначити перевагу господарів. Нагадую розклади.


Що в УПЛ залишилося нез’ясованим? Доля другого місця, яка до цього матчу, на жаль, не має жодного відношення. Водночас проясняється питання номер два: хто вирушить у плей-оф – рубатися на смерть із командами першої ліги за право грати в УПЛ у сезоні-2023/24. Звідси і висновок щодо мотивації: «Металіст 1925» дуже зацікавлений у позитивному результаті поєдинку, щоб позбутися примари плей-оф (це не катастрофа, але неприємність – хоча б серйозні додаткові витрати для клубу, не кажучи вже про можливість пролетіти), «Динамо» куди вільніше у прояві своєї професійної майстерності, тому що посунути його з четвертого місця не зможе ніхто й ніяк.


Отже, становище команд наприкінці турнірної таблиці: «Минай», «Колос» – 33, «Чорноморець» – 32, «Металіст 1925», «Рух», «Інгулець» – 31, «Верес» – 28. «Металіст» та «Львів» вже повільно та сумно попрощалися з УПЛ.


Всі вони грають (мій анонс матчу «Верес» – «Інгулець») в цьому турі і всі, за великим рахунком, потребують результату – хтось більше, хтось менше.


Також корисно пам’ятати, що за рівності очок регламент УПЛ (стаття 22) наказує насамперед враховувати зустрічі між усіма командами-здобувачами, а з таблиці нам непогано видно, що є варіанти, коли три чи чотири команди набирають по 31 чи 32 очки. Так ось позиція «1925-х» (іронію з приводу назви залишимо для більш відповідного випадку, але можу сказати, що футбольна команда Харківського паровозобудівного заводу з’явилася на світ навесні 1921 року, тобто на чотири роки раніше) у цих особистих зустрічах не дуже радісна, і тому результат проти «Динамо» дуже потрібен команді колишнього гравця збірної України Едмара-Галовського.


Інше питання, наскільки харків’яни здатні впоратися з киянами, навіть позбавленими Ваната та Сидорчука (дискваліфікації). Нагадаю, що туром раніше «Динамо» не помітило ще більш мотивованого «Вереса», розгромивши його 3:0. Ось і не будемо нічого вигадувати, припустивши, що ударною кінцівкою чемпіонату команда Луческу – Шовковського продовжить вибачатися вболівальникам за сезон загалом.


Щоправда, є неприємний для киян спогад. 26 листопада у матчі першого кола «Динамо», причому ще з Циганковим та Забарним, не зуміло забити «1925-м» на рідному «Лобановському» – 0:0. Харків’янам, зрозуміло, цей факт грітиме душу, хоча й у них через пів сезону зіграє дещо інша команда.


Коффи на результат: 6,80 – 4,70 – 1,48.


Моя ставка: просто перемога «Динамо» не влаштовує за коффом, тому візьмемо… Є вибір: «Динамо» з (-1,5) за 2,25 або 2 та ТБ 2,5 за 2,05. Мені, звичайно, симпатичніший перший коефіцієнт – повіримо динамівцям ще раз)))