26 травня 2023 19:17

Глава Генштабу ЗС Чехії закликав готуватися до "поганого сценарію" контрнаступу ЗСУ

Фото - ua.depositphotos.com


Глава чеського Генштабу генерал Карел Ржехка закликав громадськість підготуватися до "поганого сценарію" контрнаступу України.


В інтерв'ю BILD Ржехка сказав, що зараз ніхто не може передбачити, чим закінчиться контрнаступ ЗСУ. "Результат війни залежить не тільки від танків і бронетранспортерів. Тут занадто багато невідомих", - висловився військовий.

Потім він уточнив, що має на увазі під "поганим сценарієм". "Особисто я вважаю, що ми повинні готуватися і до поганого сценарію - довгої війни", - відповів генерал.


За його словами, можливо, країнам Заходу доведеться ще довгі роки постачати Україні зброю: "Росіяни вважають, що час на їхньому боці. Ми повинні показати, що вони помиляються". Ржехка додав, що Чехія вже поставила Україні понад 250 радянських танків, БМП і вертольотів.


Генерал закликав західних політиків готувати суспільство до того, що війна може тривати роки. Це стосується не тільки оборонної, а й, наприклад, економічної сфери. "Не менш важлива наша готовність підтримувати Україну і на інших фронтах: морально, дипломатично, фінансово і в інших сферах, таких як освіта, культура, будівництво та інші", - заявив воєначальник.