16 травня 2023 21:49

"Він наче Будда і Сфінкс": як журналіст спробував перехитрити Шовковського і що з цього вийшло

Михайло Співаковський став гостем ютуб-каналу «Мамахіхотала». Журналіст розповів, як у 2008-му році вирушив разом зі збірною України на матч проти Грузії (насправді гра відбулася у вересні 2007 року в рамках відбору на Євро-2008 та завершилася внічию, 1:1, – прим. FanDay.net) та після зустрічі брав інтерв'ю у футболістів нашої команди.


Співаковський зізнався, що поспілкувався з усіма футболістами збірної України, окрім Олександра Шовковського, до якого він не знав, як підійти.

«Я не знав, як до нього підійти. Він наче Будда і Сфінкс. Шовковський сидить обов'язково з книгою, а читає він щось езотеричне та сакральне, не «50 відтінків сірого», і завжди у навушниках.

Я підходжу з диктофоном і обережно говорю: «Олександре, можна кілька питань для Спорт-Експрес». Чи не навпочіпки перед ним. Він повільно піднімає очі та знімає навушники».


Журналіст згадав про приказку, якою йому відповів легендарний екс-воротар, коли Михайло набрався сміливості поставити запитання футболістові.

«Я поставив питання і останнє було: «Які у вас плани після відбірного циклу?». Він так подивився на мене і каже: «Якщо ви хочете розсмішити бога, розкажіть йому про ваші плани».


Також Співаковський сказав, що вирішив перехитрити Шовковського, але голкіпер його просто "удєлав".


«Якось наприкінці сезону на стадіоні Динамо я підходжу і кажу: «Олександре, знаєте, одна розумна людина на запитання про плани завжди відповідає: «Якщо ви хочете розсмішити бога, розкажіть йому про ваші плани». У зв'язку з цим у мене питання: які у вас плани на міжсезоння?! Шовковський на мене подивився і каже:


«Я згоден з цією розумною людиною». Він просто "удєлав" мене», — сказав Співаковський.


Шовковський всю свою кар'єру провів у київському Динамо та зіграв за столичний гранд у 636 матчах. Також на його рахунку 92 поєдинки за національну команду України.


Наразі колишній голкіпер виконує обов'язки головного тренера столичного гранда через відсутність Мірчі Луческу.