10 квітня 2023 21:28

Багатогодинні переїзди "Динамо" ні до чого: спортивний лікар висловився про проблеми Луческу зі здоров'ям

У головного тренера Динамо Мірчі Луческу виникли проблеми зі здоров'ям, спортивний лікар Дмитро Бабелюк доступною мовою пояснив їх причини та способи усунення.


Кілька днів тому Мірча Луческу в одному з інтерв'ю зізнався, що має проблеми зі здоров'ям, які він пов'язує з тривалими переїздами Динамо на автобусі з України в Європі.

Дмитро Бабелюк розповів, на що саме хворіє румунський фахівець і який дискомфорт приносить йому хворобу.

«Коксартроз – це хронічне дегенеративне захворювання тазостегнового суглоба, яке проявляється значним болем у ділянці стегна, внаслідок руйнування хрящової тканини суглоба.

Під час цього захворювання руйнується хрящова поверхня кісток суглоба, звужується суглобова щілина, і руйнується поверхню кістки, внаслідок чого пацієнт відчуває сильний біль під час кожного кроку».

Спортивний лікар запевняє, що тривалі переїзди в автобусі не могли стати причиною цієї хвороби, оскільки вона виникає за інших обставин.

«Причин для виникнення цієї хвороби досить багато, від спорту в анамнезі та генетичної схильності до зайвої ваги та діабету, але до цього списку не входять «часті поїздки на автобусі по 10 годин», як зазначив румунський тренер, підкресливши, що саме ці поїздки викликали у нього коксартроз», – написав Бабелюк у своєму телеграм-каналі.

Також Бабелюк зазначив, що єдиним ефективним способом лікування цієї хвороби є ендопротезування – встановлення нового штучного суглоба із операційним втручанням.