29 березня 2023 14:37

Bild: На вихідних в Україну прибули "десятки" танків Leopard 2 і БМП Marder

Фото - ua.depositphotos.com


Минулими вихідними в Україну прибули "десятки" німецьких танків Leopard 2 і бойових машин піхоти Marder. Про це з посиланням на свої джерела пише німецьке видання Bild.


За даними журналістів, мова йде про поставку "до 21" танка Leopard 2 в предтоповій версії А6 і "до 40" бойових машин піхоти Marder.


Видання зазначає, що раніше Україна вже отримала 14 британських танків Challenger 2 і певну кількість американських БТР Stryker (всього їх має надійти щонайменше 90). Крім того, очікується, що найближчим часом ЗСУ отримають понад 100 американських БМП Bradley, 50 шведських бойових машин CV90 і 40 французьких броньованих розвідувальних машин AMX-10RC.


За словами військового оглядача Bild Юліана Репке, після прибуття цієї техніки "почнеться зворотний відлік до години X для російської армії". Він упевнений, що українська армія, оснащена західною технікою, цілком здатна провести масштабну наступальну операцію.


"Я очікую, що Україна завдасть удару на початку або в середині травня", - заявив інший військовий експерт Ніко Ланге.


Поставки західної техніки в Україну


Прибуття західної бронетехніки в Україну в останні тижні неодноразово підтверджувалося заявами офіційних осіб. Так, до теперішнього моменту підтверджено прибуття в Україну танків Leopard 2 – не менше 14 з Польщі, 18 – з Німеччини, 8 – з Норвегії, 3 - з Португалії.


Однак це лише ті дані, які були озвучені. Як випливає із заяв офіційних осіб, днями Україна отримала танки Challenger 2 від Великобританії. Скільки саме - не повідомлялося, але Лондон обіцяв поставити Україні 28 таких машин.


Також сьогодні міністр оборони Резніков підтвердив прибуття в Україну німецьких БМП Marder. Знову кількість не було заявлено, але раніше Німеччина анонсувала поставку 40 цих машин.