21 березня 2023 22:41

Тарас СТЕПАНЕНКО: "Часу до матчу з Англією в нас мало, а Ротань повинен якнайкраще нас підготувати"

21 березня зранку збірна України в Лондоні провела теоретичне заняття, після якого приступила до тренування на базі клубу АПЛ «Брентфорд». Гравці працювали в різних групах залежно від попередніх навантажень. Про початок тренувальної роботи в таборі синьо-жовтих розповів півзахисник донецького «Шахтаря» Тарас Степаненко.


«Багатьох хлопців я не бачив із кінця вересня. Тому вчора багато спілкувалися, причому навіть на обіді та вечері. Я завжди радий перебувати у збірній, зустрічати друзів, розмовляти й дізнаватися, як у них справи.


Ми працюємо зараз на тренувальному полі «Брентфорда», й я можу сказати, що це справжня європейська база. Невелика, але головне — є чудові газони, хороша фітнес-зала, тобто все, що треба для футболу. Наразі ми багато подорожуємо із «Шахтарем», тренуємося в Польщі на базі варшавської «Легії», маємо досвід.


В Європі зараз скрізь роблять такі затишні бази, де сконцентровано все для занять футболом. А оскільки «Брентфорд» виступає в англійській Прем'єр-лізі, зрозуміло, у нього добрі умови. Ми всім задоволені. Для цієї пори року стан газону відмінний, адже ми бачимо, що в чемпіонаті України хороших полів зараз не так багато. Тут поле не можна сказати, що ідеальне, але за 10-бальною шкалою десь на сімку буде.

Перше тренування під керівництвом Руслана Ротаня було спрямоване на те, щоб хлопці, які багато грали останнім часом, відновилися. Крім того, у нас учора була досить довга дорога. Ті, хто був задіяний менше, пограли у футбол і відпрацювали тактичні вправи. Часу до матчу з Англією в нас мало, а Ротань повинен якнайкраще нас підготувати. Тому далі все буде більш насиченим, адже він має згуртувати колектив після довгої перерви і впровадити своє бачення футболу.

Він — достатньо активний тренер, молодий і енергійний, який багато років грав у футбол і от перейшов на тренерську роботу. Ротань уже має свій досвід, тому розуміє, що зараз він — керманич національної команди, й усвідомлює, яка на ньому відповідальність. Він живе футболом, живе грою з Англією, а ми всі готові йому допомогти. Прилетіли підтримати команду навіть деякі травмовані гравці. Робимо все, щоб здобути гарний результат», — сказав Тарас Степаненко.


Нагадаємо, що матч відбору Євро-2024 між збірними Англії та України відбудеться 26 березня в Лондоні (початок — о 19.00 за київським часом).