21 березня 2023 22:26

Арбітриня Петрова: "Люди в Новій Каховці, які йшли в березні на проукраїнський мітинг, у травні вже віталися з російськими військовими: "Привіт, братан"

Асистентка арбітра першої ліги Ірина Петрова розповіла про перебування під російською окупацією в Новій Каховці.


«Окупація у нас була з перших днів, з 24 лютого. Десь о 7-8-й ранку російські військові вже були на нашій території. Вони вже зайняли позиції Каховської ГЕС. Напевно, за дві години дійшли з кордону Криму до Нової Каховки. І розтягнулися по Херсонській області по лівому берегу Дніпра.

Коли 9 травня я вийшла одна на мітинг проти російської політики. Я вийшла в майці України. Коли побачила це, мені було дуже дико. Бо люди, які йшли поруч 6 березня на проукраїнський мітинг, зараз вже вітаються з російськими військовими: «Привіт, братан. Як справи?» І це люди, які працюють в пожежній частині, поліції. Я почала просто їх фотографувати, скидати в ГРУ. Вони співпрацювали, фотографували їх. Вони бачили це, почали робити на мене наводку. Потім прийшли до мене у двір - в кайданки, забрали мене.

Слава богу, мені дуже пощастило, що тортур не було. Але емоційний стан - не розумієш, що буде потім. Прийшов російський фсбшник, почав дуже грубо зі мною розмовляти. Доходило до того, що «якщо знайдемо в телефоні підозрілі речі, можемо посадити тебе у в’язницю до 10 років».

Чесно, коли прийшла додому, у перший день після визволення мені мама казала, що мені дзвонили дуже багато людей, і УАФ. Вони найперше сказали мені: «Давай будемо допомагати тобі виїжджати звідси». Хочу сказати їм дуже велике спасибі, тому що те, що вони далі мені, в тому числі роботу - навіть не можу передати словами, наскільки я їм вдячна. А зараз я працюю в спортивно-технічному департаменті УАФ. І так само працюю асистентом арбітра першої ліги», - сказала Петрова.