6 лютого 2023 10:43

В ISW оцінили, чи насправді Путін готовий до затяжної війни та ядерного удару

Фото - ua.depositphotos.com


Президент Росії Володимир Путін не готовий до затяжної війни, оскільки утримується від ухвалення відповідних рішень. Зокрема, російська влада із запізненням проводить великомасштабні військові реформи.


Аналітики Інституту вивчення війни пояснюють, що Кремль із запізненням проводить кадрову мобілізацію та реорганізацію, яку він реально мав провести перед початком повномасштабного вторгнення. Крім того, він зволікає з оголошенням другої хвилі мобілізації, оскільки побоюється реакції суспільства.

Зазначається, що Путін додатково проводить опитування, щоб оцінити, як росіяни сприймають мобілізацію. На думку експертів, очільник Росії покладається на групу цапів-відбувайлів, які публічно ризикують замість нього і беруть на себе провину за військові невдачі окупантів і непопулярну політику.


Експерти вважають, що небажання Путіна йти на ризик вказує на те, що він, як і раніше, навряд чи піде на ядерну ескалацію, чи війну з НАТО. Подібні погрози РФ використовувала лише для залякування Заходу. Путін цінує свій внутрішній статус-кво і намагається уникати ризикованої політики для досягнення власних цілей, йдеться у звіті ISW.

"Путін також продовжує демонструвати, що він залишається обачливою людиною, яка приділяє значну увагу усуненню ризиків, навіть попри те, що його сприйняття ситуації, з якою він стикається, розходиться з реальністю", - наголошують в ISW.