26 січня 2023 22:11

Франція та Італія близькі до угоди про постачання Україні ЗРК SAMP/T

Франція та Італія близькі до завершення узгодження технічних деталей щодо постачання Україні зенітно-ракетних комплексів SAMP/T.


Про це, як пише "Європейська правда", повідомили в четвер два дипломатичних джерела агентству Reuters.


Київ звернувся до західних союзників з проханням надати більше систем протиповітряної оборони і, зокрема, у листопаді попросив надати йому ЗРК SAMP/T, відомий під назвою Mamba.


Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню в п'ятницю вирушить до Італії, де зустрінеться зі своїм італійським колегою Гвідо Крозетто. Обидві сторони прагнуть досягти прогресу у переговорах щодо SAMP/T.


"Ми завершуємо переговори з італійцями. Вже не дуже довго", - повідомило французьке дипломатичне джерело.


Система, створена спільним франко-італійським консорціумом, може відстежувати десятки цілей і перехоплювати 10 одночасно і є єдиною системою європейського виробництва, здатною перехоплювати балістичні ракети.


"Політичне рішення прийнято. Зараз лише завершуються технічні деталі, оскільки це складна система", - сказав другий дипломат.


Він додав, що, як очікується, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні офіційно оприлюднять це рішення.

Третій чиновник сказав, що технічні переговори тривають.


Раніше Париж вже постачав Україні зенітні ракетні комплекси Mistral, а також зенітні ракети малої дальності Crotale, які використовуються для перехоплення низьколітаючих ракет і літаків.