5 грудня 2022 13:03

В Херсоні затримали екскерівника банку РФ: допомагав Сальдо впроваджувати рубль

Служба безпеки України викрила ще одного "високопоставленого" поплічника ворога в результаті стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні.


Джерело: пресслужба СБУ, прокуратура Херсонщини


Деталі: Спецслужба повідомляє, що зловмисником виявився керівник колишньої філії підконтрольного РФ "международного расчетного банка", який відкривав свої "відділення" в окупованих районах півдня України.


Саме через цю російську "фінустанову" гауляйтер захопленої частини Херсонщини Володимир Сальдо намагався облаштувати в регіоні понад 200 банківських "представництв" країни-агресора.


Таким чином росіяни планували здійснити примусове введення "рубльової зони" на окупованій території регіону і забезпечити додаткові надходження до бюджету РФ, зазначають в СБУ.


Більша частина з отриманих грошей мала йти на фінансування агресивної війни проти України.


Для реалізації проєкту агресор планував використати "досвід" створення розгалуженої мережі російського "расчетного банка" у захоплених районах Донецької та Луганської областей.


Встановлено, що під час окупації Херсону таке завдання в українському місті виконував колишній працівник місцевого банку.


На початку повномасштабного вторгнення він підтримав загарбників і добровільно погодився очолити одне з відділень російської фінустанови.


Своє "робоче місце" облаштував в будівлі тимчасово захопленого українського державного банку.


Перебуваючи на "посаді", ворожий поплічник змушував місцевих підприємців переходити на комерційні розрахунки у російських рублях і відраховувати частину прибутків на користь окупаційної адміністрації.


Після звільнення Херсону зловмисник спробував "залягти на дно" в одній із міських лікарень.


Однак співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру в пособництві державі-агресору.


Суд арештував підозрюваного без права на заставу.