4 грудня 2022 08:51

The Washington Post: Росія та Україна ведуть першу повномасштабну війну безпілотників

Фото - ua.depositphotos.com


Війна Росії проти України, яка почалася з незаконного перетину українських кордонів танками в стилі Першої світової, перейшла в більш сучасний вимір. Тепер Україна і агресор ведуть першу в світі повномасштабну війну безпілотників.


Як пише The Washington Post, у попередніх конфліктах безпілотні літальні апарати зазвичай використовувалися однією стороною для виявлення та ураження цілей противника. Наприклад, дрони застосовувалися в операціях США в Афганістані і на Близькому Сході.


"У війні між Росією і Україною безпілотники інтегровані в кожен етап бойових дій з великим флотом, протиповітряною обороною і системами радіоелектронної боротьби з кожного боку. Це війна, яка ведеться на відстані – ворог часто знаходиться в декількох милях – і ніщо не може подолати цю відстань так, як безпілотники, що дає Росії і Україні можливість бачити і атакувати один одного, при цьому не наближаючись", – зазначає видання.


Українські військові також використовували безпілотники для завдання ударів по об'єктах, розташованих на території Криму, який Росія незаконно анексувала в 2014 році. При цьому агресор неодноразово завдавав ударів по критично важливій цивільній інфраструктурі України за допомогою дронів-камікадзе – дешевої заміни високоточним ракетам.


Дрони стали настільки важливими для успіху на полі бою, що іноді застосовуються військовими і для знищення ворожих безпілотників. Крім того, саме за допомогою безпілотників українські сили отримували координати військових цілей і командних пунктів окупантів, які згодом знищувалися точними ударами артилерії.