30 листопада 2022 16:49

Мірча ЛУЧЕСКУ: "Мене непокоять атаки, які ми проводимо. Останні рішення, що приймають гравці, найчастіше неправильні"

Головний тренер «Динамо» Мірча Луческу відповів на запитання журналістів після перемоги над «Металістом» (3:0).


– Тільки два матчі тому ми казали про проблеми за стандартними положеннями, і сьогодні відразу два м’ячі – кутовий і штрафний. Була проведена певна робота?

– На перше місце в таких випадках виходить індивідуальна майстерність. Тобто гравець, який виконує, повинен подати м’яч під належною траєкторією, чи розіграти і створити чисельну перевагу, привести цей м’яч в штрафну. А гравці, які приходять в штрафний майданчик, повинні агресивно діяти, замикати цю передачу, йти впевнено на м’яч. Це все було сказано і обговорено. Не лише зараз, а весь час.


Мене непокоять атаки, які ми проводимо. Ми багато м’ячів приводимо у чужий штрафний майданчик, добре розігруємо, але останній пас, останнє рішення, що приймає гравець, найчастіше неправильне. Тому все це зупиняється і блокується. У сьогоднішній день було трішки краще, було 3 забиті м’ячі, але могли 6 чи 7. Ці моменти є, але знову ж таки, або неправильні прийняття рішення, або відсутність концентрації. Ці моменти мене непокоять, бо ми не реалізовуємо.


– У «Динамо» давно не видно на лаві запасних Вукоєвича. Він пішов остаточно? Чи будете ви шукати йому заміну?

– Я думаю, що в цей період паузи буде все зрозуміло. Він буде розмовляти з керівництвом. У нього були сімейні проблеми з мамою, потім зі сином, потім була національна збірна. Все це разом вилилося у його відсутність. Я думаю, що за час відпустки він має поговорити з керівництвом і дійти до єдиної думки.


– На минулій конференції ви говорили, що немає фактурного форварда, який може скидати м’ячі, щоб набігали півзахисники і завершували атаки. Чи буде така опція шукати взимку?

– Потрібно проаналізувати все, що було зроблено, що потрібно робити в подальшому. Доволі велика пауза зараз є і, звичайно, потрібно обговорити всі моменти, не пов’язані лише з центральним нападником. Багато моментів, які потрібно обговорити. Тому я сподіваюся на плодотворну роботу в цей період.


Хотілося б, щоб Микола Шапаренко повернувся якнайшвидше, відновився після важко травми. Тому що його відсутність відчувається. Він потрібен команді. Слідкуємо, звичайно, і за тими гравцями, які орендовані. Для того, щоб у будь-який момент могли повернути гравця в клуб і він приносив користь. Це корисний досвід, коли ти переходиш в іншу команду і маєш більше ігрового часу і краще видно ріст гравця у цей період.


Словом, бажаю всім миру та здоров’я і хороших свят. Я сподіваюся, що ця війна закінчиться!