20 вересня 2022 14:21

Держдума РФ ввела в КК поняття "мобілізація" і "воєнний час"

Держдума Росії ввела в Кримінальний кодекс поняття "мобілізація" і "воєнний час", "збройний конфлікт", а також схвалила законопроєкт про відопвідальність за дезертирство під час мобілізації, або у воєнни час.

Джерело: журнал "Холод", російське пропагандистське видання "РИА Новости"


Деталі: У законопроєкт про внесення змін до КК РФ, ухвалений у першому читанні в липні, внесли нові статті: "Добровільна здача в полон" (стаття 352.1) і "Мародерство" (стаття 356.1).


Згідно з ухваленими поправками, обтяжуючою обставиною у злочинах проти військової служби вважатимуть, якщо їх скоєно не тільки в умовах збройного конфлікту або військових дій, а й "у період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час".

Держдума посилила відповідальність за:


невиконання військового наказу,
опір начальнику по військовій службі,
самовільне залишення місця служби, дезертирство,
ухилення від служби,
порушення правил служби,
втрату військового майна


(якщо вони вчинені "в період воєнного стану, у воєнний час або в умовах збройного конфлікту чи ведення бойових дій").


Держдума ввела кримінальну відповідальність за добровільну здачу в полон (від 3 до 10 років) і за мародерство (до 15 років).


Згідно з поправками, якщо в період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час військовий залишив частину на термін до 10 днів, йому загрожує до 5 років в'язниці. Якщо залишив частину на місяць – то 7 років ув'язнення, а якщо більше місяця – то 10 років.


У поправках підкреслюють, що призвані на військові збори росіяни, які перебувають у запасі, нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або дезертирство нарівні з контрактниками і призовниками.


Водночас наголошується, що військовослужбовця може бути звільнено від кримінальної відповідальності за неявку на службу або дезертирство, якщо "самовільне залишення частини або місця служби, а також вчасна неявка без поважних причин на службу стали наслідком збігу тяжких обставин".


Також депутати ввели кримінальну відповідальність за повторне порушення умов контракту за держоборонзамовленням – від 4 до 8 років колонії, а якщо не виконано завдання або збиток становив щонайменше 5 млн рублів – на термін від 5 до 10 років.


Крім того, ввели кримінальну відповідальність за повторну відмову від укладання контракту за держоборонзамовленням (від 4 до 8 років).


За даними джерела "РИА Новости", Рада Федерації може ухвалити пакет поправок до Кримінального кодексу 21 вересня.