13 серпня 2022 15:55

Словаччина наступного місяця передасть Україні свої винищувачі МіГ-29

Фото - ua.depositphotos.com


Літаки МіГ-29, швидше за все, передадуть Україні. Словаччина має отримати за них гроші від ЄС чи військову техніку від НАТО. За словами міністра оборони Ярослава Наді, їхня вартість обчислюється сотнями мільйонів євро. Про це заявляють на телебаченні з посиланням на міністра оборони Словаччини.


Також Словаччина, Польща та Чехія ухвалили рішення про запуск програми з розширення виробництва артилерійських систем, боєприпасів та іншої військової техніки для України – міністр оборони Данії Мортен Бодсков.


З початку воєнного конфлікту в Україні у Словаччині виникли проблеми з ремонтом винищувачів МІГ-29 російського виробництва. Тому наприкінці серпня Міноборони остаточно приземлив ці машини. Міноборони зараз шукає вихід по монетизації винищувачів. Ярослав Наді оцінює вартість 30-річних літаків у 300 мільйонів євро. Він веде переговори щодо викупу зі своїми союзниками, повідомляється в репортажі.


Інтерес Словаччини полягає у тому, щоб ці літаки йшли в Україну. Тому можливим є також сценарій, коли Словаччина надасть Україні літаки, а від іншої країни отримає відповідну вартість, необхідну для оборони.


Раніше повідомлялося, що після удару по базі в Криму авіації Росії доведеться відійти подалі від України. Не виключено, що українські сили не просто знищили багато російських літаків, а й підірвали ефективність подальших операцій ВПС РФ.