23 серпня 2026 20:07
The Telegraph: Росія почала серію диверсій на збройних заводах у Європі
Росія розпочала нову хвилю атак на заводи з виробництва зброї в Європі, вербуючи членів місцевих бандитських угруповань та перевіряючи реакцію НАТО.
Джерело: The Telegraph із посиланням на джерела в західних розвідках, пише "Європейська правда"
Деталі: Згідно з даними джерел, Росія запустила серію диверсій на збройних заводах в Європі під прикриттям "правдоподібного заперечення". Для цього Кремль вербує членів місцевих бандитських угруповань та ретельно планує атаки так, щоб вони не досягали межі, яка б спричинила застосування статті 5 НАТО про взаємну оборону.
Цього тижня Латвія затримала трьох своїх громадян за підозрою у підпалі заводу з виробництва дронів у сусідній Естонії. Будівля, що належить компанії Milrem Robotics – фірмі з Таллінна, яка постачає зброю до України, – була підпалена в ніч на 15 серпня.
На момент інциденту прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал заявив, що слідчі з'ясовують, чи був це акт саботажу і чи причетна до нього Росія.
Підпал будівлі Milrem Robotics вписується в ширшу схему підозрюваних або підтверджених актів саботажу проти ланцюгів постачання озброєння для України на території країн НАТО.
На думку посадовців Альянсу, такі дії Кремля мають на меті ескалацію напруженості серед союзників та стримування підтримки Києва.
Раніше цього року пожежа практично знищила чеський завод, що виробляв дрони та тепловізійне обладнання для України. У рамках розслідування щодо причетності Росії було затримано чотирьох підозрюваних.
Литва також висунула звинувачення проти шести осіб у зв'язку зі спробою підпалити завод, що постачає до Києва сканери радіохвиль.
10 серпня потужний вибух пролунав на заводі компанії "ЕМКО" – одного з найбільших приватних виробників зброї в Болгарії, який виготовляє 155-міліметрові артилерійські боєприпаси для України. Пожежа спочатку спалахнула у вантажівці, припаркованій поблизу складського приміщення.
Через три дні подібний вибух стався на заводі з виробництва боєприпасів компанії KNDS Ammo Italy у місті Коллеферро на околиці Рима. Цього разу причиною, як стверджувалося, стала пожежа, що спалахнула на дільниці з переробки пороху, причина якої досі не з'ясована.
Італійські та болгарські посадовці намагалися применшити будь-яку можливу причетність РФ до цих інцидентів. Однак, як і у випадках в Естонії, Італії та Болгарії, Росія дуже рідко залишає докази, які б дозволили безпосередньо пов'язати ці атаки з нею.
Це пояснюється тим, що Кремль вербує учасників місцевих злочинних угруповань для здійснення цих диверсій. Офіцери Головного управління Генерального штабу Збройних сил РФ налагоджують контакти з інформаторами всередині угруповань, які виступають посередниками в країні-мішені, використовуючи месенджери, такі як Telegram.
Саме ці посередники розподіляють місцеві завдання серед рекрутів, яким платять у криптовалюті і які часто навіть не здогадуються, що працюють на росіян.
Таємний характер атак, організованих за вказівкою Кремля, розглядається як навмисний хід, спрямований на посівання розбрату серед союзників по НАТО.
Східні країни-члени Альянсу, такі як Польща чи країни Балтії, набагато активніше висловлювали засудження російської агресії в Європі. Однак країни, розташовані далі на захід, такі як Італія та Німеччина, часто не бажають пов'язувати ці інциденти з Москвою через побоювання ескалації. Саме цю розбіжність між західними союзниками Кремль і намагається викрити.
Коментарі
Увійдіть в систему
або
Зареєструйтесь
