30 липня 2026 20:25

КОНКАКАФ 30 липня проведе термінову нараду щодо планів ФІФА продати частину прав на ЧС приватним інвесторам

Національні асоціації Конфедерації футболу Північної, Центральної Америки та Карибського басейну (КОНКАКАФ) проведуть термінову нараду щодо планів президента ФІФА Джанні Інфантіно продати частину прав на чемпіонат світу, повідомляє The Athletic.


За даними джерела, зустріч за участю всіх 41 члена КОНКАКАФ мала розпочатися у четвер, 30 липня, о 19:30 за київським часом, щоб обговорити ініціативу ФІФА та Інфантіно.

Конфедерація також провела засідання в середу ввечері, де порушувалися питання щодо процедури прийняття рішень, системи управління, а також тому, чому ФІФА, володіючи значними фінансовими ресурсами, потребує зовнішніх інвестицій.

Нагадаємо, що 30 липня УЄФА опублікував заяву від імені організації та 55 національних асоціацій Європи, повідомивши, що вони бойкотуватимуть турніри ФІФА у разі продажу частини прав на ЧС приватним інвесторам.

Раніше КОНКАКАФ заявляла, що дізналася про ініціативу ФІФА щодо продажу частки чемпіонату світу приватним інвесторам із медіа.

28 липня з'явилася інформація, що ФІФА планує створити дочірню компанію FIFA Forward Enterprise (FFE), якій передадуть права на комерційну діяльність, зокрема, організацію чемпіонату світу. Її попередньо оцінюють приблизно 20 млрд доларів, і понад 20% акцій планують продати приватним інвесторам.

Саме FFE має керувати комерційною діяльністю головних турнірів ФІФА після створення та відкрити шлях для залучення приватного капіталу.

Також повідомлялося, що Інфантіно пообіцяв до 40 млн доларів національним асоціаціям у разі схвалення продажу частки ЧС приватним інвесторам.