15 червня 2026 08:24

Під час атаки РФ спалахнув Успенський собор Києво-Печерської лаври

У ніч на 15 червня російські війська здійснили масовану атаку на Київ із застосуванням ударних безпілотників і балістичних ракет. Під час обстрілу на території Києво-Печерської лаври виникла пожежа. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.


Спочатку Кличко заявив про загоряння на території святині.


"Загоряння на території Києво-Печерської Лаври. Пожежа на даху Успенського собору", – написав він близько другої години ночі.

Пізніше голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко уточнив, що, за попередньою інформацією, причиною пожежі стало пряме влучання.

"Підтверджено загоряння споруд на території Києво-Печерської Лаври. Попередньо – внаслідок прямого влучання. Зараз з'ясовуємо ступінь збитків, завданих росіянами. Здійснюються заходи з локалізації в рамках протоколів безпеки", – повідомив Тимур Ткаченко.

Згодом він додав, що пожежа виявилася масштабною і призвела до суттєвих пошкоджень.

"Росіяни свідомо завдали удару в серце однієї з найбільших християнських святинь!" – заявив чиновник.

Прес-секретар Київської митрополії ПЦУ Євстратій (Зоря) опублікував фотографії пожежі на території Києво-Печерської лаври.