28 травня 2026 09:30
Екс-гравець збірної України: "У виступі "Динамо" є позитивний момент"
В УПЛ завершився регулярний чемпіонат, який пройшов у цікавій та інтригуючій боротьбі. Підвести його підсумки сайт Sport.ua ексклюзивно попросив авторитетних вітчизняних фахівців та тренерів, яким ми ставили п'ять запитань. Взяв участь у цій рубриці колишній півзахисник «Шахтаря» та збірної України Сергій Ковальов.
– Сергію, що б ви відзначили минулого сезону УПЛ як з позитивного, так і з негативного боку?
– Мені дуже сподобалася боротьба за медалі. Після осінньої частини чемпіонату вимальовувалась інтрига і у суперництві за перше місце, оскільки ЛНЗ лідирував. Так, «Шахтар» згодом пішов у відрив, але черкащанам треба віддати належне. Вони молодці, трималися як могли. А доля другого та третього місця тримала нас у напрузі до самого фінішу.
Щодо негативу, то мені здається, це виступ «Руху». Це молода та самобутня команда, яка псувала нерви багатьом суперникам, а її зникнення з УПЛ дуже пригнічує.
– Яка команда стала для вас відкриттям чемпіонату?
– Не буду оригінальним, якщо скажу, що це ЛНЗ. Команда Віталія Пономарьова приємно здивувала. Ніхто від неї не очікував такого ривку в результаті та у грі. Можу лише побажати, щоб цей успіх не був випадковим. Хочеться, щоб і наступного сезону черкащани боролися за високі місця та були грозою авторитетів, як це було у минулому чемпіонаті.
– Яка ваша версія трійки найкращих тренерів УПЛ-2025/26?
– Тут не потрібно нічого вигадувати. Це ті наставники, які привели свої команди до медалей – Арда Туран, Віталій Пономарьов та Руслан Ротань. «Шахтар», ЛНЗ та «Полісся» були найбільш стабільними протягом усього чемпіонату.
– Хто розчарував?
– Насамперед, це «Динамо». Початок сезону не віщував лиха, але потім команда з якихось причин попливла. Невдачі в УПЛ чергувалися із провальними матчами у Лізі конференцій, хоча всі ми пам'ятаємо, що кияни розпочинали з Ліги чемпіонів. Однозначно, що четверте місце у чемпіонаті для «Динамо» – це катастрофа. Єдиний позитивний момент, що після приходу на посаду головного тренера Ігоря Костюка в основі «біло-синіх» стало з'являтися набагато більше молодих і перспективних виконавців. Той самий Матвій Пономаренко став відкриттям весняної частини сезону. Від цього виграє збірна України, яка може отримати якісного футболіста атаки на довгий час.
Великі очікування в мене були від виступу «Металіста 1925» з огляду на їхні фінансові вливання та кадровий потенціал. Подивимося, як буде наступного сезону. Вважатимемо, що підопічні Младена Бартуловича притиралися один до одного (посміхається).
– Які перспективи нашого чемпіонату в найближчому майбутньому?
– Я вірю, навіть практично впевнений, що у наступному чемпіонаті на нас чекатиме не менша конкуренція за призові місця, що дасть новий поштовх розвитку нашого футболу.
І якщо говорити глобально, то хочеться побажати збірній України досягти результатів, на які від неї чекають наші вболівальники.
Коментарі
Увійдіть в систему
або
Зареєструйтесь
