29 жовтня 2025 15:29

Мирон МАРКЕВИЧ: "Головну ставку "Шахтар" і "Динамо" зроблять 2 листопада"

Сьогодні, 29 жовтня, в Києві відбудеться матч 1/8 фіналу Кубка України між «Динамо» і «Шахтарем». Про те, хто в цьому протистоянні фаворит і як бачить боротьбу грандів вітчизняного футболу, сайту Meta.ua розповів колишній тренер національної збірної України Мирон Маркевич.


– Мироне Богдановичу, хто ваш фаворит у кубковому матчі «Динамо» – «Шахтар»?

– У цій грі у мене немає фаворита. Я думаю, що у цих суперників шанси на вихід до чвертьфіналу – 50 на 50. Однак більш головний бій між цими командами відбудеться найближчого вікенду в чемпіонаті. І мені чомусь здається, що успіх кияни і донеччани поділять навпіл (посміхається).


– Великі перемоги в чемпіонаті перекрили той негатив, який був у «Динамо» і «Шахтаря» останнім часом?

– Безумовно. Оптимізму ці перемоги обом командам додали. До очного протистояння обидва опоненти підходять в однакових умовах.


– Чи впливає на роботу головних тренерів критика з боку журналістів і фахівців, коли лунали навіть слова про звільнення?

– Поза всяким сумнівом. Критика, якщо хтось цього заслуговує, потрібні, але не варто переходити певні межі. Найлегше звільнити наставника, а що потім... Не думаю, що в розпал сезону це може дати позитивний ефект.


– Взагалі вам подобається нинішній формат Кубка України?

– Так. Так має бути. Не потрібно робити якийсь рейтинг і тягнути грандів до фіналу. Сліпий жереб, це і є справедливість у такому турнірі. Так само відбувається в Англії і всі задоволені. У цьому є стимул для колективів з нижчих дивізіонів.


– Яким буде ваш прогноз на кубковий поєдинок «Динамо» – «Шахтар»?

– Я не виключаю, що в цій зустрічі буде серія одинадцятиметрових. Але знову-таки, головна ставка, що у динамівців, що у «гірників» буде спрямована на перемогу в матчі чемпіонату, який відбудеться 2 листопада.


Фото: ФК "Карпати"