5 жовтня 2025 12:45

УЄФА готує новий формат Ліги чемпіонів із 2027 року

З 2027 року Ліга чемпіонів УЄФА може зазнати значних змін у форматі та системі трансляцій.

Як пише Cope, організації ведуть переговори вже близько восьми місяців, хоча остаточних рішень ще не ухвалено.


За планом, турнір збереже назву «Champions League» та кількість учасників – 36 команд. Однак замість одного великого групового етапу передбачається поділ на дві підгрупи: у першій будуть 18 найсильніших клубів за рейтингом УЄФА сезону, у другій — решта команд. Кожна команда проведе по 8 матчів — чотири дмашнi та чотири на виїзді, лише проти суперників своєї підгрупи. Кваліфікація у плей-офф залишиться через національні ліги та коефіцієнти.


Згідно з пропозиціями, вісім лідерів першої групи прямо виходять до 1/8 фіналу, а формат виходу решти 16 команд до раунду 1/16 ще обговорюється. Такий підхід забезпечить більше значущих матчів щотижня та зменшить кількість поєдинків проти команд із низьким рейтингом.


Важливі зміни очікують і на трансляції: замість продажу прав телеканалам УЄФА може створити власну платформу для трансляцій — своєрідний «Netflix» для Ліги чемпіонів. Це дозволить знизити вартість доступу для вболівальників та збільшить доходи клубів від телеправ.


За попередніми розрахунками, у першій групі сезону 2025/2026 могли б опинитися: "Реал", "Манчестер Сіті", "Баварія", "Ліверпуль", "ПСЖ", "Інтер", "Челсі", "Борусія Дортмунд", "Барселона", "Арсенал", "Бенфіка", "Аталанта", "Вільярреал", "Ювентус", ПСВ та "Наполі".


Друга група включає "Айнтрахт", "Брюгге", "Тоттенхем", "Аякс", "Спортінг", "Олімпіакос", "Славія Прага", "Буде-Глімт", "Марсель", "Копенгаген", "Монако", "Галатасарай", "Галатасарай", "Галатасарай" «Атлетік», «Ньюкасл» та «Карабах».

Зміни ще перебувають на стадії обговорення.