25 травня 2024 14:05

Олег ФЕДОРЧУК: "Бійки за виживання у Прем'єр-лізі будуть різними - окремо стоїть матч у Ковалівці"

В заключному 30-му турі чемпіонату України розгорнеться битва п’яти команд – за збереження прописки в УПЛ. Увага вболівальників буде прикута до чотирьох поєдинків, бо в одному з них з’ясують стосунки безпосередні конкуренти – "Металіст 1925" та "Верес". Нагадаємо, всі ці матчі відбудуться 25 травня і розпочнуться о 15:30. Поділитися думкою про розбірки у підвалі турнірної таблиці УПЛ, які будуть принциповими і гарячими, Footboom попросив українського тренера і популярного футбольного експерта Олега Федорчука.


- Безумовно, підвищену увагу в 30-му турі привертає матч "Металіст 1925" - "Верес", - зазначив Федорчук. – І "Верес" виглядає більш переконливо. Щодо "Металіста 1925", то це одне з найбільших розчарувань сезону. Я вважав, що Віктор Скрипник, який зарекомендував себе, як один з кращих тренерів УПЛ, і "Зоря" під керівництвом якого була дуже переконлива, перенесе все це на нову – харківську команду. Але, ні… Взагалі, в "Металісті 1925" якась нехороша психологічна обстановка склалася, і тільки в 29-му турі харківська команда наче проснулася…


Що стосується "Вересу", то там працює молодий і перспективний тренер, достатньо кваліфікований, під управлінням якого рівненська команда провела чимало хороших поєдинків. У "Вересі" багато дебютантів УПЛ, але всі вони нормально почуваються в елітній лізі – і це також плюс.


Не виключаю, що "Верес" і нічия у матчі з харків’янами влаштує, однак тут може втрутитися онлайн-фактор. Рівняни, звичайно, стануть слідкувати за матчами конкурентів у боротьбі за виживання, але є одне питання: а якщо повітряна тривога десь розпочнеться і гра буде затримуватися? Така затримка може вплинути на розклад боротьби за виживання, і нічого з цим не вдієш!


- Непросто буде зачепитися за свій шанс "Минаю", якому доведеться в Кривому Розі грати з бронзовим призером УПЛ "Кривбасом"…

- Судячи з того, як грали в 29-му турі "Шахтар" і "Динамо", які вирішили свої задачі на сезон і активно застосували ротацію, можна припустити, що й "Кривбас" не втримається від такої спокуси. Мої симпатії – на стороні "Минаю", який по зароблених весною балах, напевно, в призерах… Подобається, як працює Любеновіч.


Думаю, навіть якщо "Минай" і не залишиться в УПЛ, цей шлях команди, цей ігровий відрізок обов’язково залишиться в пам’яті і зробить хорошу репутацію Желько Любеновічу. "Минай" не тільки результат робив, а й гру демонстрував якісну, і міг навіть більше балів взяти. Показово, як Любеновіч зміг згуртувати команду, яка билася за тренера. В іншому випадку, коли б футболісти "Минаю" зрозуміли, що все пропало і вони вилітають в першу лігу, швиденько зайнялися би футбольним бізнесом, як це буває в таких випадках…


Тому, в 30-му турі, в Кривому Розі, все може статися… Навряд чи хтось буде стимулювати "Кривбас", бо криворізький клуб – самодостатній, і має гордість.


- "Оболонь" посідає 13-ту сходинку в турнірній таблиці і має в активі 26 балів. На що можуть розраховувати "пивовари" в матчі з "Олександрією"?

- До "Оболоні" на початку сезону було багато запитань. Тренерський штаб і керівництво команди занадто багато претензій висували до арбітрів – іноді по справі, а іноді й несправедливо. Є такі чутки, що для суддівського корпусу цікаво, аби "Оболонь" вибула з УПЛ… Хоча, особисто мені ця команда симпатична. В ній є чимало цікавих футболістів, є такий сильний форвард, як Краснопір, але є і відчутний недолік – мала глибина складу.


І все-таки… Вважаю, що у "Оболоні" більше шансів залишитися в УПЛ, ніж у трьох команд, які в турнірній таблиці розташувалися нижче. По-перше, "пивовари" гратимуть в 30-му турі вдома, по-друге, протистоятиме їм немотивований суперник – "Олександрія". Хоча, якраз у цьому випадку можлива фінансова стимуляція. Були розмови про затримки зарплати в "Олександрії", і команді Ротаня зі сторони можуть запропонувати хорошу грошову винагороду…


- Чи варто переживати "Колосу", який має в активі 29 балів, і знаходиться на відстані перемоги від "Оболоні" і зони перехідних матчів?

- Якщо б в 30-му турі у "Колоса" був інший суперник, і грали б вони не в Ковалівці… А так виходить, що "Зоря" все в цьому сезоні для себе вирішила і мотивації геть немає. Тому, думаю, в цьому матчі, або нічия станеться, або перемога "Колоса".


- Давайте, підіб’ємо підсумок. Отже, за чим ми повинні особливо прискіпливо слідкувати у боротьбі за виживання в УПЛ?

- На першому місці в плані уваги поєдинок "Металіст 1925" - "Верес" - це хіт 30-го туру. На другому місці матч "Минаю" в Кривому Розі, а на третьому – гра в Києві, де "Оболонь" прийматиме "Олександрію".


- Якою, на вашу думку, буде підсумкова розстановка команд з 13-го по 16-те місце?

- "Оболонь" - 29 балів, "Верес" - 28, "Минай" можливо й набере також 28 балів, але буде 15-м і вилетить, а на останньому місці сезон УПЛ завершить "Металіст 1925" - 23 бали. Тобто, після 30-го туру четвірка аутсайдерів, порівняно з 29-м, місцями не поміняється.


Фото - ФК "Таврiя"