23 травня 2024 11:19

Норвегія забороняє в'їзд для туристів з Росії

Фото - https://depositphotos.com/ua/


Уряд Норвегії вирішив заборонити в'їзд до країни громадян РФ, якщо метою поїздки є туризм чи інші несуттєві поїздки.


Джерело: "Європейська правда" з посиланням на повідомлення норвезького уряду


Дослівно з повідомлення: "Зміна правил означає, що російським громадянам, на яких поширюється дія інструкції, поліція може відмовити у в'їзді до Норвегії.


Громадянам Росії, які прибувають до Норвегії з туристичною та іншою метою не першорядної важливості, буде відмовлено у в'їзді до Норвегії під час перетину кордону. Посилення правил поширюється як на тих громадян Росії, яким Норвегія видала візу до посилення правил навесні 2022 року, так і на тих, чия віза була видана іншими країнами Шенгенської угоди".


Деталі: Винятки надаватимуть в окремих випадках, наприклад, для відвідування близьких родичів (батьків, подружжя, співмешканців і дітей), які проживають у Норвегії, а також для громадян Росії, які працюють або навчаються в Норвегії або інших країнах Шенгенської зони.


Зміни набувають чинності з 29 травня.


Уряд Норвегії нагадує, що він змінив практику видачі віз для росіян навесні 2022 року, і після цього туристичні візи для росіян, як правило, не видаються. Наразі умови в'їзду стають ще жорсткішими.


Пряма мова міністерки юстиції та надзвичайних ситуацій Емілії Енгер Мель: "Рішення про посилення правил в'їзду відповідає норвезькій лінії щодо того, щоб бути разом із союзниками та партнерами у протидії незаконній загарбницькій війні Росії проти України".