18 травня 2024 14:12

У партії Шольца закликали захищати небо України з території НАТО

Фото - ua.depositphotos.com


У Соціал-демократичній партії Німеччини канцлера Олафа Шольца почали лунати голоси за те, щоб західні війська взяли участь у захисті від російських повітряних ударів по Україні.


Джерело: експерт СДПН з питань оборони Джо Вайнгартен у коментарі Spiegel, "Європейська правда"

Деталі: Депутат закликає до надання допомоги українським збройним силам відбивати повітряні атаки Росії у тому числі і за підтримки Німеччини.

"У нинішній військовій ситуації я вважаю необхідним і відповідальним розміщення німецьких зенітних ракетних військ на території НАТО на кордоні з Україною з метою захисту повітряного простору над Західною Україною – наприклад, за допомогою систем Patriot", – сказав Вайнгартен в інтерв'ю виданню.

"Ми повинні зробити все можливе, щоб Україна могла протистояти російському нападу", – додав соціал-демократ, який є членом комітету Бундестагу з питань оборони.

За його словами, з огляду на масовані російські обстріли недостатньо постачати системи протиповітряної оборони та боєприпаси у прифронтові регіони. Обмежені ресурси української протиповітряної оборони могли б використовуватися більш ефективно, якби країни НАТО забезпечили безпеку повітряного простору на заході охопленої війною країни, зазначив депутат.


Вайнгартен підкреслив, що для цього не потрібно розміщувати західні війська в Україні.

"Ми повинні агітувати за таку підтримку і участь у найближчих сусідів України, насамперед у Польщі, Словаччині та Угорщині", – вважає німецький політик.

Утім, лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх нещодавно чітко висловився проти захисту повітряного простору України з боку НАТО. "Парламентська фракція СДПН на це не погодиться", – сказав Мютценіх.

Тепер, вперше, з такою вимогою виступають і депутати СДПН. "Україна також захищає німецьку свободу, ми не повинні відмовлятися від неї зараз", – попередив Вайнгартен.

Його колега по парламентській групі Андреас Шварц називає протиповітряну оборону "ахіллесовою п'ятою" української армії. "В Україні не вистачає оборонних систем і ракет для захисту важливої інфраструктури та населення", – каже Шварц.

Тому, за його словами, необхідно розглядати альтернативи: "Це також містить ідею забезпечення оборони України з боку країн-членів альянсу НАТО".