6 квітня 2024 11:30

ЗМІ: США стривожені зростаючою співпрацею Росії з Китаєм

Фото - https://depositphotos.com/ua/


Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив союзникам, за даними ЗМІ, тривожну інформацію про масштаби співпраці між Китаєм та Росією, а від Мінфіну США пролунали попередження на адресу Пекіна, що компанії, які допомагають РФ товарами та технологіями для ВПК, чекають серйозні наслідки.


Джерело: Financial Times, "Європейська правда"


Деталі: Видання з посиланням на трьох неназваних посадовців розповідає, що держсекретар США Ентоні Блінкен у спілкуванні з колегами у ЄС і НАТО повідомив, що Китай допомагає Росії "у масштабах, що викликають занепокоєння", надаючи інструментарій і технології.


За словами цих джерел, Блінкен назвав серед ключових елементів такої допомоги ту, що спрямована на виробництво оптичного обладнання, пропелентів та обладнання у космічній сфері та сказав, що це "не лише сприяє агресії Росії проти України, а й загрожує іншим країнам".


Один зі співрозмовників стверджує, що це пролунало як "дуже чіткі попередження", і що "стався зсув і це відчувалося у кімнаті, … відбувся новий розвиток подій".


Джерела стверджують, що Блінкен у розмовах із союзниками закликав їх у зв’язку з цим до трьох кроків – прямо говорити на цю тему з Китаєм під час двосторонніх контактів, публічно висловлювати стурбованість поглибленням співпраці між Китаєм і Росією та вживати заходів проти компаній, які явно допомагають російському ВПК.


В адміністрації Байдена нібито особливо стурбовані наданням пального для ракет.


Після дискусій у китайському Гуанчжоу у п’ятницю й суботу Мінфін США опублікував комюніке, згідно з яким міністерка фінансів Дженет Єллен "наголосила, що компанії, зокрема компанії у КНР, не мають надавати матеріальної підтримки для війни Росії проти України… та (попередила про) значні наслідки, якщо вони будуть це робити".


Financial Times зазначає, що це одне з найбільш жорстких попереджень США на адресу Пекіна.