5 березня 2024 10:27

П'ять прямих влучень та друга спроба. У ГУР розповіли деталі удару по "Сергію Котову"

Атака на російський корабель "Сергій Котов" з 4 на 5 березня стала другою спробою для його знищення. Після першої корабель окупанти змогли відремонтувати і знову поставити на воду.


Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрія Юсова в ефірі "Радіо Свобода".


"Сергій Котов" цього разу вже точно знищений. Чому цього разу? Тому що полювали на нього не вперше і вже були успішні атаки, але він зміг відновитись після ремонтних подій. "Сергій Котов" - це новий корабель, вартість понад 60 млн доларів", - розповів він.

Крім, як уточнив представник ГУР, удар по "Сергію Котову" - довгострокова операція, до неї ретельно готувалися.

"Усього було дві атаки. І сьогоднішня не випадкова, це довготривала операція і результат сам за себе каже. Давайте так, умовно п'ять прямих влучень, випадково не трапляються", - зазначив він.

Стосовно екіпажу, за словами Юсова, ситуація з’ясовується, є загиблі і поранені, але є ймовірність, що частина екіпажу змогла евакуюватись.

"Принаймні відомо про 10 карет швидкої допомоги, які були викликані ворогом, тобто евакуаційна операція все ж таки проводилась", - констатував розвідник.

Як зазначив Юсов, на бойове чергування кораблі такого типу стали у 2018 році.

"У ворога на них були плани - розміщення зенітно-ракетних комплексів на саме судно і такі спроби були", - каже він.

"Сергій Котов", за словами розвідника, прикметний тим, що він брав участь разом з крейсером "Москва" у нападі на острів Зміїний.

"І власне тепер долучився до того ж крейсера", - констатував Юсов.

У ніч з 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України "Group 13" атакував патрульний корабель Чорноморського флоту РФ "Сергій Котов". Внаслідок удару морськими дронами "Magura V5" російський корабель проекту 22160 "Сергій Котів" отримав пошкодження корми, правого та лівого бортів. Атака відбувалася недалеко від Керченської протоки.