28 лютого 2024 19:08

Ердоган знову запропонував Україні та РФ "переговори" у Стамбулі

Фото - ua.depositphotos.com


Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара продовжує підтримувати мирне врегулювання повномасштабного російського вторгнення в Україну та готова запропонувати майданчик для відповідних "переговорів".


Джерело: Ердоган у відеозверненні до учасників саміту "Україна – Південно-Східна Європа" 28 лютого, його цитує агентство Anadolu, повідомляє "Європейська правда"


Деталі: Ердоган наголосив на підтримці Туреччиною незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України, а також прагненні захистити "права та інтереси наших кримськотатарських співвітчизників".


"Незважаючи на те, що ми вступили в третій рік війни і незважаючи на всі наші зусилля, не було досягнуто достатнього прогресу на шляху до встановлення миру. Я залишаюся прихильником того, що дипломатії та діалогу необхідно дати шанс закінчити війну справедливим і довготривалим миром", – додав він.


У цьому зв’язку президент Туреччини закликав розпочати спільну роботу над "визначенням загальних параметрів миру" і запевнив, що в цьому зв’язку Анкара "принципово підтримує" запропоновану Україною "формулу миру".


Далі Ердоган згадав про те, як Туреччина допомогла реалізувати Чорноморську зернову ініціативу, з якої Росія вийшла влітку 2023 року.


"З іншого боку, ми готові знову запропонувати стіл переговорів, який ми раніше організували у Стамбулі для розбудови миру", – додав він.