22 лютого 2024 15:39
1

ЗМІ: Три країни заблокували закупівлю Bayraktar TB2 для ЗСУ за гроші Євросоюзу

Фото - ua.depositphotos.com


Франція, Греція та Кіпр наклали вето на закупівлю турецьких безпілотників Bayraktar TB2 для ЗСУ. Їх мали закуповувати за гроші "Фонду миру" Європейського Союзу у межах великої поставки оборонної продукції турецького виробництва для "задоволення нагальних потреб України".


Як пише французький портал Opex360, три країни вирішили заблокувати покупку, оскільки вважають, що за гроші ЄС треба купувати лише ту оборонну продукцію, яку виготовили в країнах блоку.


При цьому у Греції був і особистий мотив - вона не хоче направляти свої гроші у оборонно-промисловий комплекс Туреччини. За словами ж французів, "європейські гроші слід витрачати з максимальною ефективністю, і для підтримки європейців". Через це інші країни ЄС не зможуть оперативно поставити Україні необхідне оборонне обладнання.


Як зазначається, "Фонд миру" ЄС наповнюється субсидіарно, тобто кожна країна вносить свою частку пропорційно. Таким чином, найбільше грошей вносить Німеччина, котра як мінімум публічно не висловлює заперечень щодо купівлі турецької оборонної продукції для України.


Крім того, автори порталу нагадали випадок, коли країна ЄС на гроші "Фонду" купувала оборонну продукцію неєвропейського виробництва. Тоді Естонія оновлювала свої запаси зброї замість радянських систем, переданих Україні. При цьому таку закупівлю блокувати ніхто не став.

Союзнички...все для перемоги Росії