21 лютого 2024 23:14

Столтенберг розповів, за яких умов Україна зможе використовувати F-16 для ударів по території РФ

Фото - ua.depositphotos.com


За міжнародним правом Україна може завдавати ударів з F-16 по військових цілях в Росії, проте це питання вирішуватимуть країни, що постачають авіацію

Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю "Радіо Свобода", пише "Голос Америки".

Столтенберг відповів на запитання, чи супроводжуватимуться винищувачі F-16 обмеженнями союзників, щоб не завдавати ударів по території Росії.

“У різних союзників – дещо різна політика щодо цього. Але загалом… це збройна агресія Росії проти України з грубим порушенням міжнародного права. А за міжнародним законодавством, Україна має право на самооборону. І це включає також завдавання ударів по законних військових цілях – російських військових цілях за межами України. Це міжнародне право", - йдеться у заяві генсека НАТО.

Єнс Столтенберг також зауважив, що союзники дослуховуватимуться до фахівців, аби визначити готовність F-16 до відправлення в Україну.

"Неможливо точно сказати, коли, тому що це дилема. Ми всі хочемо, щоб F-16 були там (в Україні – ред.) якомога раніше. При цьому, звичайно, ефект від F-16 буде тим сильнішим і кращим, чим більш навчені та підготовлені пілоти. І не лише пілоти, а й технічне обслуговування, персонал і всі системи підтримки, які мають бути в наявності", - сказав Столтенберг.