6 грудня 2023 16:19

Артем ФЕДЕЦЬКИЙ: "Кварцяний за 10 років не збудував жодного штучного поля. Я йому це питання ставив, він сказав: "Я не забудовник"

Артем Федецький: «Кварцяний за 10 років не побудував жодного штучного поля. Я йому це питання ставив, він сказав: «Я не забудовник»
Сьогодні, 15:37
5Колишній гравець збірної України Артем Федецький розповів про діяльність президента Асоціації футболу Волині Віталія Кварцяного.


– Вам особисто цікава ця сфера, плануєте туди входити (Роман Зозуля раніше заявив, що говорив з Федецьким стосовно того, щоб він був у його команді на виборах президента УАФ - прим.)?


– Звичайно, ми ж говоримо про наше майбутнє покоління. Щоб мати хороших футболістів у майбутньому, перспективних. Їм треба дати потрібний старт-ап. Те, що ми бігали та ставили цеглини, щоб можна було пограти (головне, щоб був м’яч), не означає, що і це покоління має бути таким, як і ми. Дітям потрібні умови – кваліфіковані тренери, яких треба навчати, а не просто брати з вулиці. З хорошою кваліфікацією, ставлення до справи та до дітей. Вважаю, має бути безліч дитячих турнірів, щоб дітей аж нудило від них, у хорошому сенсі.


Наведу знову приклад Волинської області. Те, що бачу тут – катастрофа. Тут голова федерації Кварцяний був переобраний на третій термін, хоча у нас був кандидат. Людина, яка була готова «пахати», засукати рукава. Як кандидат був зареєстрований, але його навіть не допустили до того, щоб він розповів про свою програму. Придумали якийсь статус, ще там щось. Вибачте, хе#ню повну, їм навіть не цікаво людину послухати. А у людини були цілі, і у всієї команди. І я був, і Тарас Михалик. Але тим не менш. Мені здається, це тимчасово. Якщо людина працює певний термін на посаді, то повинна провести якийсь звіт того, що вона зробила. Кварцяний за 10 років не побудував жодного штучного поля. Я йому це питання напряму ставив, він сказав: «Я не забудовник». А я йому: «Так ви не маєте будувати, а маєте бути комунікатором між приватним бізнесом, між облдержадміністрацією, різними інвесторами». Маєте бути зацікавлені, щоб Волинський регіон розвивався в плані дитячої інфраструктури.


А далі знайдуться люди. Наскільки я знаю, багато тих, хто готовий розвивати. Але у них нема впевненості, кому довіритися. У цьому випадку зрозуміло, що з Кварцяним ніхто не буде працювати. Ця структура повинна змінюватися, мають приходити молоді та амбіційні люди з сучасним баченням та розумінням, що потрібно молодим футболістам. А це умови. Умови, кваліфіковані тренери – тоді по-іншому розвиватиметься дитячий футбол.


Має бути певна структура менеджерів, які знають, як правильно це розподілити та направити. Щоб програма була не на місяць чи два, а дивитися вперед на декілька років, мінімум на 3-5. Якщо футболісти будуть мати хороші умови, то і збірна буде поповнюватися гравцями, на які звертають увагу європейські гранди. Не одиничні випадки, як Мудрик, Судаков, Трубін. А буде систематично це, у багатьох клубів буде черга з європейських команд, – сказав Федецький.