6 грудня 2023 15:54

Україна отримає від Німеччини 200 тисяч артилерійських снарядів: Пісторіус назвав строки

Україна найближчими місяцями отримає від Німеччини 200 тисяч артилерійських боєприпасів. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що оборонна промисловість країн не може виробляти відповідну продукцію достатньо швидко.


В інтерв’ю німецькому ZDF політик, коментуючи поставки західної зброї в Україну, вказав, що наразі відстають від цілей країн-партнерів. Пісторіус зазначив, що плани поставок недовиконуються через те, що оборонна промисловість країн не може виробляти необхідну кількість продукції швидко.


Так, говорячи про мету ЄС поставити Україні мільйон артилерійських боєприпасів до весни він зазначив: "Ця цифра породила очікування, які врешті-решт не виправдалися. Для промисловості озброєнь, яка бере свій початок ще з мирного часу, непросто виробити мільйон".


При цьому міністр оборони обіцяє покращення: "Можна припустити, що найближчими місяцями буде краще". За його словами, лише Німеччина поставить майже 200 тисяч боєприпасів.


"Але на все потрібен час, і це не питання політичних рішень чи фінансових ресурсів", - підкреслив Пісторіус.


Він визнає: "Наразі ми маємо проблему, що збройна промисловість не може забезпечити постачання в певних областях так швидко, як є потреба". Це стосується боєприпасів, а також систем ППО. Але оборонна промисловість нарощує потужності, "де тільки може".


Міністр підкреслив, що потрібен час на створення заводських потужностей, створення відповідних запасів сировини, щоб потім швидко виробляти.


Як приклад він наводить виробництво танкових боєприпасів Gepard, яке Німеччині довелося відновити. Пісторіус зазначив, що це сталося швидко, але й на це знадобилося півроку.