20 листопада 2023 16:13

Олександр КАРАВАЄВ: "Розуміємо, що не всі хочуть бачити на Євро Україну"

Півзахисник збірної України Олександр Караваєв дав оцінку збірній Італії, з якою «синьо-жовті» ведуть боротьбу за путівку на Євро-2024, та висловив думку щодо суддівства у очній зустрічі з нею.


– Сербія вийшла на Євро і тим самим гарантувала Україні плей-оф, це не розхолоджує трошки?
– Та ні, ми на це не звертаємо уваги. Розуміємо, що краще в матчі з Італією зробити свою справу і вийти на Євро. Але, звісно, це ще одна опція для нас, однак це ніяк не впливає на наше налаштування на матч.


– Як у збірній сприймають те, що УЄФА фактично відкрито підтримує Італію і зазначає, що черговий великий форум без неї буде дорівнюватись до фіаско?
– Зрозуміло, Італія – це топ-збірна. Вона вигравала чемпіонати світу, Європи. Звісно, що коли на великих форумах грають такі топ-команди, це дуже добре для глядачів. Розуміємо, що не всі хочуть бачити там Україну і краще б це була Італія. Але так відкрито симпатизувати, звісно, не можна. Всі розуміють між рядків. Думаю, коли на таких турнірах будуть команди нижчі класом, це сприятиме розвитку футболу. Як приклад – Греція, яка у 2004 році стала чемпіоном Європи чи Данія у 1992 році, тож це круто для футбольної спільноти. Це дає не топ-збірним і їхнім країнам поштовх у розвитку.


– Віриш, що суддівство буде об’єктивним?
– Вірю. Мені дуже сподобалось суддівство на Євро-2020. В кожному матчі максимум 1-2 помилки. Всюди відзначали, що це було одне з найкращих суддівств за всю історію. Майже не було суперечливих моментів, все було дуже чітко. Тому і вважаю, що на таких міжнародних матчах об’єктивно судять. Може і є якийсь невеличкий шанс, що десь симпатизують більше топ-командам, але я не думаю, що настільки, щоб впливало на результат.