1 жовтня 2023 18:56

"Колос" та "Полісся" сильнішого не виявили

У цьому матчі однозначними фаворитами виглядали гості (особливо після звитяги в Кубку). Та цей матч став складним випробуванням для підопічних Юрія Калітвінцева, оскільки “Колос” наразі схожий на пораненого звіра на полі. І хтозна, чи зможуть “поліщуки” вибороти бодай один заліковий пункт. Тож навіть один заліковий пункт був украй важливим для житомирян.


Господарі з перших хвилин увімкнули високий пресинг і намагалися втримати м’яча на половині поля “поліщуків”. Однак це тривало недовго, адже житомиряни перехопили ініціативу та почали потроху підтискати суперників до воріт. Загалом гості були дещо активнішими і це дуже просто пояснити: в порівнянні з матчем з “Дніпром-1”, Юрій Калітвінцев провів ротацію. Він зробив більшу ставку на гравців, які виходили на заміну в кубковому поєдинку, тож сили “Полісся” були дещо свіжішими.


Активні дії спостерігалися на всій площі поля, та конкретна гострота з’явилася лише на 15-й хвилині: Грицук на вході до карного майданчика скинув п’ятою на Козака, а той поцілив повз дальню стійку. Проте надалі гра загрузла. Футболісти з Житомира продовжували шукати підходи до воріт Фесюна, але було одне “але” — Колос у три лінії сів біля власного штрафного. Все це збило швидкість і не дозволяло створювати “поліщукам” можливості для здобуття переваги на полі. Така тенденція спостерігалася до самого свистка на перерву, а сам “Колос” навіть спробував забити зусиллями Демченка.


Робочий характер першого тайму перенісся й на другу 45-хвилинку. Проте якщо “Полісся” до перерви грало через кроси, а “Колос” намагався нав’язувати пресинг по всій площі поля, то надалі гравці частіше вступали в боротьбу та “обіймалися”. Було багато браку в відносно простих моментах, були картки. Загалом житомиряни робили все можливе, аби втримати м’яча на чужій половині поля, та вкрай важливо було б розкриватися та не боятися йти вперед.


З гострих моментів у “Колоса” можна відзначити потужний удар Богданова в площину воріт, який відбив Бойко. Шансом для “Полісся” було перехоплення м’яча Будківським, але форвард не переграв Фесюна, хоча цього всього було вкрай недостатньо.


Що цікаво, Юрій Калітвінцев вирішив зробити одразу потрійну заміну перед завершенням основного часу з очевидним розрахунком на перелом ситуації на полі та посилення атак “поліщуків” (при цьому Ярослав Вишняк використовував свої слоти поступово). Та це не дозволило забити бодай один гол і зробити ще один серйозний натяк на боротьбу за єврокубки. А “колоски” збільшують свою безпереможну серію до семи матчів. Все ж кураж, здобутий житомирянами в кубку, не спрацював в УПЛ.


УПЛ. Дев'ятий тур. 01.10.2023


Минай. "Минай-Арена"


Арбітр в полі – Катерина Монзуль (Київ)


"Колос" – "Полісся" 0:0


"Колос": Фесюн — Лучкевич, Чорноморець, Бондаренко, Ємець, Цуріков — Богданов (Мілько 80), Демченко — Болбат (Ільїн 75), Безбородько (Попов 81),

Каріока (Велетень 61)


"Полісся": Бойко — Морозко, Чоботенко, Шабанов, Смоляков — Кушніренко, Танковський (Крушинський 90) — Козак, Грицук (Аріелсон 90), Макуана (Шастал 90) — Будківський


Попередження: Богданов 48 — Макуана 45, Танківський 46, Будківський 51