1 жовтня 2023 17:12

The Telegraph: Путін змінив стратегію - атакуватиме НАТО з несподіваного боку

Фото - ua.depositphotos.com


Останні місяці показали, що через провал бліцкригу в Україні Кремль змінив стратегію і тепер робить ставку на послаблення і розвал НАТО. Про це пише британське видання The Telegraph, аналізуючи геополітичну ситуацію в Європі.


На думку автора публікації, Володимир Путін поставив собі за мету "розібрати НАТО на частини та виявити слабкі місця альянсу". Через військову невдачу в Україні безпосередня загроза для Польщі та країн Балтії дещо знизилася, однак тепер Росія шукає слабке місце НАТО. Ймовірно, новою точкою прикладання дестабілізуючих зусиль Москви стануть Балкани, які The Telegraph називає найслабшим флангом НАТО.


Минулого тижня група озброєних сербів влаштувала засідку на косовський поліцейський патруль, що зрештою закінчилося нетривалим боєм та смертю одного поліцейського та трьох сербів. Цю ескалацію називають однією з найсерйозніших з 2008 року, коли Косово проголосило незалежність від Сербії.


"Ця ескалація – мрія Москви. Сербія та Росія місяцями готували сербів до ескалації в Косово, розпалюючи напруженість на Балканах, щоб відвернути увагу Заходу від війни в Україні. Вони заполонили інформаційний простір пропагандою, яка повторює старі твердження про те, що Косово належить Сербії", – зазначає видання.


Зараз Росія активно використовує цю подію в своїй зовнішньополітичній риториці, звинувачуючи Захід в підігріванні конфлікту на Балканах. Діючи гібридними методами без надсилання свої військ в регіон, Путін прагне досягти трьох цілей: відволікти Захід від України, зміцнити позиції Москви в регіоні та дати Путіну важелі впливу на західні держави, шантажуючи їх загрозою ескалації конфлікту в регіоні.


The Telegraph акцентує, що напад сербів на косовський патруль певною мірою нагадує те, як Росія надсилала в Україну "зелених чоловічків", зв’язок з якими офіційно заперечувався.


"Ще одна косовська криза може легко перекинутися на Північну Македонію, державу-члена НАТО, і матиме серйозні наслідки для європейської оборони в той час, коли США відволікаються майбутніми виборами. Незважаючи на загальну військову перевагу НАТО, у нього слабкі позиції на Балканах, і Росія продовжує перемагати його там. Настав час НАТО посилити свою присутність у регіоні та перевести Росію до оборони", – пише автор публікації.