8 лютого 2023 18:20

Блогер про контрольні матчі "Динамо": "Єдина притомна мета цих спарингів - селекція. Просто побачити хто і на що здатен"

Блогер Михайло Смоловий у своєму телеграм-каналі розібрав гру "Динамо" у спарингу з "Шкендії".


Динамо 1:0 Шкендія


xG графік


Я зрідка ставлю під сумнів авторитет діда, але тут дійсно не наздоганяю логіки грати кожен день. Лазарет вже забитий. Яка мета? Просто дати можливість зіграти більшій кількості гравців? Ок, давайте розглянемо цей кейс.


Динамо знову зіграло з мінімальним відсотком володіння: 51.32% (51.28% в середньому на зборах без врахування матчу з румунськими волоцюгами).


Можна питання? Нахіба новачкам Динамо досвід гри з 51% володіння, якщо в УПЛ основа стикається з 60%+? Це ж принципово зовсім інша за формою сутність. Я можу зрозуміти, коли дітям дають зіграти в умовах дотичних до тих, які виникають в основи, але цей матч (як і з Вайле) зовсім не про це. Тренувати білд ап можна і у вправах.


Далі. Динамо виконує 36% зі своїх 440 пасів у першій третині. Загальна точність передач - 81.59%. А це, вибачте, нахіба? Умовний Пашко чи Яцик навчаються чому в цей момент?!

Точність передач вперед - 68.46%...


Точність передач до фінальної третини - 60.42%...


Кількість втрат (97) рекордна для цих зборів: 10 у Беніто, 9 у Горбача, по 7 у Дубінчака, Попова та Пашка.


Чи це вже повним ходом йде підготовка до єврокубків?!


Так стривайте, до них ще потрапити треба! А потрапляють через УПЛ, де ось такий, вибачте, теніс не заканає.

В чому трагедія? На полі купа молоді, що грала усе своє життя у бий-біжи, та не знає іншого футболу. Лише такий! І що? Навіть у рідній стихії бий-біжи:


⁃ антирекорд зборів за кількістю входжень до штрафного (12)


⁃ антирекорд зборів за кількістю дотиків у периметрі штрафного (7)


⁃ жодної контратаки


⁃ лише 1 удар з позиційки (з Вайле навіть 2)


Тобто свої найкращі якості не показали і тут...

Ведмедя простіше навчити їздити на ровері, ніж умовного Дячука з Бурдою поводитися правильно в білд апі. Тож явно історія не про це.


Тоді про що вона? I have no idea. Люди грають, щоб просто зіграти: на що витрачається людський ресурс? Якщо Іщенко заявляє про якість освіти в Академії, яка охоплює усі аспекти знань, то чому в команди настільки брутальний нахил до такої примітивної гри? Чому діти не можуть демонструвати і 15% того, що видавала основа в останніх осінніх турах УПЛ?


5 глибоких перед при понад 15 в середньому матчі Динамо в УПЛ. Яким чином дід бачить можливим, що після ТАКИХ ось ігор, їх учасники вийдуть в УПЛ і дадуть якість в позиційному нападі?! 185 хвилин (Вайле та Шкендія) і 3 (!) удари в позиційній атаці загалом! Три! На 0.20 xG в сумі.


Правда, вбийте мене, але краще б тренування провели гри під пресингом, щоб футболісти не всцикали гетри від найменшого тиску. Бо 14 (!) втрат за два матчі, що призвели до ударів по воротам - це треш! Знаючи Wyscout декілька можна відняти, нехай залишиться 10, але це забагато.


За ці дві гри було подано лише 3 кутові та виконано 1 штрафний. Тож і стандарти особливо ніхто не тренував...


Єдина притомна мета цих спарингів - селекція. Просто побачити хто і на що здатен. Бо помітити якісь обриси та праобрази моделей в цьому можуть лише любителі біленької.